Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Arılar Ekolojik Dengenin Ayrılmaz Bir Parçasıdır”

Dünya Arı Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Yalova Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar, Arıların ekosistemin en önemli unsurlarından birisi olduğunun altını çizdi. Parıldar Arıcıları da kutlamayı ihmal etmedi.

Haber Giriş Tarihi: 22.05.2023 10:43
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Arılar Ekolojik Dengenin Ayrılmaz Bir Parçasıdır”

Yalova İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar, 20 Mayıs Dünya Arı Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak arıcılıkla uğraşanların gününü kutladı. Parıldar, arıların ekosistemin devamının en önemli unsuru olduğunu belirtti.

Parıldar’ın mesajında şu ifadelere yer verildi: "20 Mayıs Dünya Arı Günü. Ekosistemin devamının en önemli unsuru olan arılara, hayatımızı, gıdamızı borçluyuz. Dünyanın artan nüfusunu besleyebilmek, insanlığın ilerlemesini ve refahını sağlamak için çeşitli, her zamankinden daha fazla dengeli ve kaliteli gıdaya ihtiyacımız var. Arılar, yüksek kaliteli arı ürünler, gıda (bal, arı sütü ve polen), sağlık ve diğer sektörlerde kullanılan diğer ürünleri (balmumu, propolis, bal arısı zehiri) sağlamadaki rolleriyle de önemli ama işi çok daha fazla. İyi bir ekosistemin en önemli göstergesi arılar, içinde bulunduğumuz gıda krizi ve iklim değişikliği etkilerini aşabilmek için de hayati öneme sahip. Ekolojik dengenin ve biyolojik çeşitliliğin korunmasının ayrılmaz bir parçası olan arılar gıda güvenliğinde, birçok bitkinin hayatta kalmasının ve üremesinin sağlanmasında, ormanların yenilenmesinin desteklenmesinde, sürdürülebilirliğin ve iklim değişikliğine uyumun teşvik edilmesinde, tarımsal üretimlerin niceliğinin ve kalitesinin iyileştirilmesinde önemli bir rol oynuyor. Bu vesileyle Yalova genelinde arıcılıkla uğraşan tüm arıcılarımızın 'Dünya Arı Günü’nü kutlar, bereketli ve bol verimli günler dileriz."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.