Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Arakan'daki Vahşet Fotoğraflarla Anlatıldı

İHH Arakan'da yaşanan insanlık dramını gözler önüne sermek ve bu anlamda kamuoyunun dikkatini çekmek amacı ile Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünde bir fotoğraf sergisi açtı. 2 gün süreyle açık kalan sergi vatandaşlardan ilgi gördü.

Haber Giriş Tarihi: 23.10.2017 09:03
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Arakan'daki Vahşet Fotoğraflarla Anlatıldı

Myanmar'da Budistlerin Arakanlı Müslümanları katletmesi İslam dünyasında ciddi tepkilere neden oldu. Bu kapsamda bölgeye yardımlar ulaştıran İHH da bölgedeki durumu Türkiye'deki vatandaşlara anlatmak adına çalışmalar sürdürüyor. Bu kapsamda İHH Yalova Temsilciliği tarafından Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünde bir fotoğraf sergisi açıldı. Bölgeden çekilen ve yaşanan dramı anlatan onlarca fotoğraftan oluşan sergi vatandaşlardan da ilgi gördü. Konuyla ilgili bir açıklama yapan İHH Yalova İl Temsilcisi Sabri Kan ise, "Katliamın yeniden başladığı Arakan'da binlerce kişi hayatta kalabilmek için ormanlara ve sınırdaki kamplara kaçıyor. Canını kurtarabilenler ise açlıkla karşı karşıya.

21 yıldır Arakan'da ki ihtiyaç sahiplerine yardımlar ulaştıran vakfımız bu kriz döneminde de çalışmalarını sürdürüyor. Arakan'da yaşanan katliam polis noktalarına saldırı sonrasında yeniden başladı. Saldırılardan Rohingya Müslümanlarını sorumlu tutan Myanmar hükümeti ve çeteler, bölgede insan avına çıktı. Binlerce kişinin öldüğü ve işkence gördüğü olaylarda 400 binden fazla kişi ise Bangladeş'e sığındı. Bangladeş'teki kamplarda zor şartlar altında yaşamaya çalışan Arakanlı mülteciler için ilk günden itibaren yardımlara devam ediyoruz. Şimdiye kadar 110 bin kişiye ulaştırdığımız yardımlar içerisinde gıda, ilaç, branda, çocuk maması, elbise, hijyen ve yaşam malzemeleri yer alıyor. Sürekli olarak yeni mültecilerin geldiği kamplar artık yetersiz kalıyor. Yeni yaşam alanları oluşturulması ve acil yardımların ulaştırılması mülteciler için öncelikli ihtiyaçlar arasında yer alıyor. Derneğimiz kurulduğu günden bu yana İHH İnsani Yardım Vakfı ile işbirliği içerisinde bir çok yardım faaliyetine hayırsever Yalova halkının katkılarıyla destek vermiş bundan sonrada vermeye devam edecektir. Arakanda yaşanan dramı, zulmü engel olamıyorsanız bari duyurun düsturuyla yola çıkarak insanlara duyurmak amacıyla, Yalova Uğur Mumcu Parkında bir resim sergisi çalışması gerçekleştirmiş bulunuyoruz 19 , 20 Ekim tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz bu serginin insanların sadece Arakana değil diğer bölgelerde yapılan tüm insan hakları ihlalleri ve zulümlere karşı duyarlı olma hep birlikte olarak tepki koyma alışkanlığı kazandırmasını temenni ediyor bu yolda gayretle çalışmalarımıza devam edeceğimizi bildiriyor değerli Yalova halkına,  gönüllülerimize yine zulmün duyurulması noktasında üzerine büyük görev düşen basın organlarına da gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.