Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ambulanslardan Nefes Kesen Gösteri

Yalova Sağlık Müdürlüğü tarafından Acil Sağlık Hizmetleri Haftası kapsamında ambulans şoförlerine ileri sürüş teknikleri konusunda eğitim vererek Aste Allstar yarışması düzenledi.

Haber Giriş Tarihi: 05.12.2019 08:31
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Ambulanslardan Nefes Kesen Gösteri

 Ambulans şoförleri zorlu etapları izleyenlere heyecan yaratarak geçti

Sağlık Bakanlığı’nca kutlanmakta olan 01-07 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası kapsamında Yalova Sağlık Müdürlüğü tarafından ambulans şoförlerine yönelik ileri sürüş teknikleri eğitimleri verildi. İl Özel İdaresi Ek Hizmet Binası’nın bulunduğu açık alanda verilen eğitimlerle birlikte bir de Aste Allstar yarışması düzenlendi.

İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Mehmet Akif Eryiğit, yapılan yarışma ve eğitimlerle ilgili bilgilendirmede bulundu. Yalova’da ambulansların vakaya varış süresinin bakanlık tarafından belirlenen süreden çok daha kısa olduğuna vurgu yapan Eryiğit, “01-07 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası kapsamında ambulans şoförlerimize yönelik ileri sürüş teknikleri eğitimleri verdik. Oldukça verimli geçen eğitimlerle amacımız olay yerine hem hızlı hem de güvenli bir şekilde varabilmek. Hızın yanı sıra güvenli sürüşü ön plana alıyoruz. Yarışmalarımızı da bu kapsamda yapıyoruz. Biz Yalova merkezde 5.6 dakikada, kırsalda ise 11.5 dakikada vakaya ulaşabiliyoruz. Ambulanslarımız vakaya varış süresi bakımından Türkiye ortalamasının altında” dedi.

Öte yandan yapılan Aste Allstar Yarışması’nda ise birincilik merkez 1 no’lu ashi sürücüsü Cavit Akın’ın oldu. İkincilik merkez 3 no’lu ashiden Duhan Boyoğlu, üçüncülük ise Att Çiftlikköy 1 no’lu ashiden Murat Akyüz’ün oldu.

Etkinlikler kapsamında; 112 Acil sağlık sisteminin öneminin vurgulanması, çalışan personelin moral ve motivasyonunun artırılması, 112 Acil Çağrı Hattı’nın gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi konularında kamuoyunda farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.