Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Altınkum Sahilinden Neden Numune Alınmıyor?

Yalova’nın Taşköprü Beldesi’ne bağlı Altınkum Sitesi plajı Sağlık İl Müdürlüğü tarafından 2011 yılı numune alım takviminden çıkartıldı.

Haber Giriş Tarihi: 25.07.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Altınkum Sahilinden Neden Numune Alınmıyor?

Olaya tepki gösteren site sakinleri ise, “Çevredeki sanayi kuruluşlarının yaptığı kirlilik örtbas edilmek için mi buradan numune alınmıyor” diyerek yetkilileri göreve davet ettiler.

Yaklaşık 4 bin kişinin faydalandığı Taşköprü Beldesindeki Altınkum Sitesi plajı Sağlık İl Müdürlüğü tarafından 2011 yılı Numune Takviminden çıkartıldı. Bu durum ise buradan faydalanan site sakinlerini olduğu kadar Taşköprü Beldesi sakinlerini de tedirgin etti. Bu uygulamanın hangi nedenle devreye sokulduğunu bilmek istediklerini dile getiren Altınkum Mahallesi Muhtarı İsmet Aydın, ve Altınkum Güzelleştirme Derneği Başkanı Ünsal Türe, “Biz 2010 yılında yapıldığı gibi bu yılda plajdan deniz suyu numunesi alınıp analizinin yapılmasını istedik. Ancak Vali Yardımcısı Atilla Selami Aban imzası ile Sağlık İl Müdürlüğünden bize bir yazı ulaştırıldı. Bu yazıda Yüzme suyu numune noktaları tespit komisyonunca 12-05-2011 tarihinde alınan bir kararla Altınkum Plajının numune alım takviminden çıkartıldığı bildirildi. Bu bizim aklımıza farklı şeyler getirdi Acaba çevredeki sanayi kuruluşlarının baskısı ile mi burası numune alım takviminden çıkartıldı. Bu sanayi kuruluşlarının yaptığı kirlilik örtbas edilmek mi isteniyor. Ancak buradan Altınkum Sitesinde ikamet eden 800, Taşköprü’de ikamet eden 3 bin 250 kişi faydalanıyor. Bu insanlar şu anda tedirginler. İnsanların haklarının yok sayıldığını düşünüyoruz” şeklinde konuştular.

İl Genel Meclisi Üyesi Bahar Doğan’da vatandaşlara destek vererek, “Bende burada devreye sokulan uygulamanın yanlış ve haksız olduğu kanaatindeyim. Plaj olan bir yerin hangi mantıkla numune alım takviminden çıkartıldığını izah etmek mümkün değil. Vereceğim bir önerge ile konuyu İl Genel Meclisi’ne taşıyacağım” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.