Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Alattin Fitoz’un 10 Kasım Mesajı

CHP Yalova İl Başkanı Alaattin Fitoz’un 10 Kasım Dolayısıyla Yayınladığı Mesajda “Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha şükran ve özlemle anıyor, anısı önünde Cumhuriyet Halk Partisi örgütü olarak saygıyla eğiliyoruz” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 09.11.2007 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

CHP Yalova İl Başkanı Alaattin Fitoz açıklamasında “Bugün; Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhuriyet Halk Partisinin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK ebediyete intikalinin 69. yıl dönümü. O’nu sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.

Atatürk’ün önderliğinde, 84 yıl önce Kuvayi Milliye ruhuyla ve Müdafaa-i Hukuk hareketiyle kurulan Cumhuriyet; millî mücadeleyle kurulmuş ve bunun için çok ağır bedeller ödenmiştir. Egemenlik kayıtsız şartsız Türk ulusuna teslim edilmiştir. Cumhuriyet Atatürk’ün bizlere bıraktığı en değerli mirastır.

Atatürk’ün eserlerine, devrimlerine, ilkelerine ve bizler için gösterdiği muasır medeniyetlerin üstüne çıkma hedefine yönelen iç ve dış tehditlerle karşı karşıyayız.

Bu tehditlere karşı en büyük silahımız, Mustafa Kemal Atatürk’ün bize kazandırdığı ulusal bilincimizdir.

Uğrunda büyük bedeller ödenen yurdumuza ve bağımsızlığımıza her koşulda sahip çıkmalı, laik ve demokratik Cumhuriyetimizi yaşatmanın, hepimizin ortak sorumluluğu olduğunu unutmamalıyız.

Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha şükran ve özlemle anıyor, anısı önünde Cumhuriyet Halk Partisi örgütü olarak saygıyla eğiliyoruz“ dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.