Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Akyıldız, “Onlar Bizlerinde Çocukları”

Okullardaki öğrencilerin güven içerisinde eğitim görmesi amacıyla gereken tüm güvenlik önlemlerinin aldığının altını çizen Yalova Emniyet Müdürü Ahmet Selim Akyıldız, “Onlar bizlerinde çocukları” diyerek velilerin huzur içerisinde olmasını istedi.

Haber Giriş Tarihi: 23.09.2009 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Okulların açılması ile birlikte on binlerce öğrenci eğitim ve öğretim görmeye başladı. Bu noktada Yalova Emniyet Müdürlüğü de huzur içerisinde bir eğitim ortamının sağlanabilmesi için kolları sıvadı. Özellikle il merkezindeki 15 ilköğretim ve 7 lise olmak üzere 22 okul çevresini adeta güvenlik kalkanına alan Yalova polisi çocuklara yönelecek her tehdidi engelleme kararlılığını ortaya koyuyor. Okullardaki 17 bin 228 öğrencinin velilerine seslenen Yalova Emniyet Müdürü Ahmet Selim Akyıldız, “Okullardaki çocuklarımızı kendi çocuklarımız olarak görüyoruz. Onların güven içerisinde olması için ne gerekiyorsa yapıyoruz” dedi.

Yalova il merkezindeki okulların güvenlik analizini yapan Yalova Polisi okulları risk gruplarına böldü. Buna göre her okulun çevresinde okul sorumlusu bir amir ve polis memurlarından oluşan bir ekip konuşlandırıldı. Bu ekip okullardaki çocukları sadece şiddet ve uyuşturucu tehdidine karşı korumanın yanı sıra okul sorumlusu sayesinde okul yönetimleri ile Emniyet Müdürlüğü arasındaki koordinasyonu da sağlayacak. Böylece okul yönetiminin de yönlendirmesi ile güvenliğin hangi alanlarda yoğunlaştırılacağı daha net belirlenebilecek.
Okullar ve çevresindeki olayları kontrol altında tutan Yalova polisi bunu bir istatistik haline getirerek Emniyet Genel Müdürlüğü’ne de sunacak.

Yalova’daki okullarda eğitim gören çocukların korunmasına yönelik her ayrıntıyı titizlikle gözden geçiren Yalova Emniyet Müdürlüğü çocukların uyuşturucu, şiddet ve yasa dışı terör örgütlerinin faaliyetlerinden uzak tutulması amacıyla farkındalık oluşturacak eğitimlere de ağırlık verecek. Belirli peridotlarla okul yönetimleri ile koordineli bir şekilde seminerler düzenleyecek Yalova polisi öğrencilerin bu tip faaliyetlere karşı uyanık olmalarını sağlayacak.

Polisini gülen yüzünü ortaya koyacaklarını dile getiren Yalova Emniyet Müdürü Ahmet Selim Akyıldız, “Okullarımızdaki yavrularımızla bir amca, bir ağabey gibi diyaloglar kuracağız. Onlara polisimizin gülen yüzünü gösterecek, onların huzuru ve güveni için orada olduğumuzu anlatacağız. Polisimiz görevini yaparken sempatik ve sevgi dolu davranacak” dedi.

Yalova’nın okullarda işlenen suçlar baz alındığında Türkiye’nin en güvenli illerinden birisi olduğuna dikkat çeken Akyıldız yinede her türlü olaya karşı hazırlıklarını tamamladıklarını dile getirdi. Buna göre Yalova’da ilk kez okullarda meydana gelebilecek, rehin alma, cinayet ve benzeri olaylara müdahale edecek bir kriz ekibi kuruluyor. Bu tip bir olay anında ilk müdahale okul çevresindeki ekip tarafından yapılarak gerekli güvenlik önlemleri alınacak. Ardından devreye Kriz Ekibi girecek. Bu ekip bünyesinde bir psikolog ile bir rehber öğretmende yer alacak. Ekip gereklilik hallerinde olaya müdahale de edebilecek.

İl merkezindeki ilköğretim okulları ile liselerin çevresindeki güvenlik önlemlerini alarak güvenli bir eğitim ortamı sunan Yalova Emniyet Müdürlüğü Yalova Üniversitesi’ni de es geçmedi. Üniversite öğrencilerine yönelik tehditlerin bertaraf edilebilmesi adına gerekli tüm planlamalar da yapıldı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.