Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AKP’den Tarım Müdürü’ne Ziyaret

AK Parti Yalova il başkanı Temel Coşkun, merkez ilçe başkanı Hüseyin Uygun, il genel meclis üyesi Ali Rıza Alkış, il, merkez ilçe ve kadın kolları yöneticileri göreve yeni başlayan İl Tarım müdürü Selim Karahan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Haber Giriş Tarihi: 14.02.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yeni görevinde başarılı olacağına inandığını, yeşili ile mavisi ile Yalova’nın bir cazibe merkezi olduğunu vurgulayan il başkanı Temel Coşkun, “Bu gün burada görevine yeni başlayan il tarım müdürümüze hayırlı olsun demek için ziyaretimizi gerçekleştirmekteyiz. Yalova’mıza hayırlı icraatlarda bulunacağına inandığımız tarım il müdürü Selim Karahan ve tarım il müdürlüğü personeline bizlerde iktidar partisi temsilcileri, yöneticileri olarak gereken desteği vereceğiz.

Elması, çileği, kirazı ve bunun gibi birçok meyvesi ile Türkiye’nin çeşitli illerinde özellikle de İstanbul pazarlarında ismini duyuran nadide ilimizin tüm doğal kaynaklarının değerlendirmesi konusunda çalışmaların devam etmesi, geliştirilerek sürdürülmesi yönünde bürokratların ve siyasilerin ortaya bir şeyler koyması gerekliliği kanaatindeyim. AK Parti hükümetlerinin tarım ve tarım sanayisi alanlarındaki yatırımlarına, destek, teşvik ve araştırma çalışmalarına önemle ve dikkatle eğilim gösterdiğini 8 yıldır görmekteyiz. Organik tarım, en az maliyetle en çok üretim sağlanması yönündeki çalışmalar, araştırma ve geliştirme alanındaki faaliyetler ülkemizde tarım anlamındaki devrim niteliğindeki gelişimler ve değişimler olmuştur.

2000’li yılların başlarında Türkiye tarımı dünya sıralamasında 11. Ülke iken, bugün 8. Dünya ülkesi konumundadır. Gıda kanunu, toprak koruma ve arazi kullanma kanunu, organik tarım kanunu, tarım sigortaları kanunu, tohum kontrolü ve sertifikalı tohum için tohumculuk kanunu, üretici birlikleri kanunu, lisanslı depoculuk kanunu, bio-güvenlik kanunu, tarım ve kırsal kalkınma kanunu, kefalet kanunu, Ziraat Odaları Birliği kanunu, bitki sağlığı kanunu ana başlıkları altında bildiğimiz birçok kanunun çıkarılma ve yürürlüğe konma başarısı AK Parti hükümetleri döneminde gerçekleşmiştir. Tarım Bakanlığımızın ve il müdürlüklerimizin bu çalışmalara yenilerini eklemek, daha fazla başarıya imza atmak istediklerini biliyoruz. Bu bağlamda gerekli desteği vermeye hazır olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyor, yeni atanan il müdürümüz Selim Karahan’a görevinde başarılar diliyorum” dedi.

Teslim aldığı bayrağı ileriye taşıyacağı inancında göreve başladığını ifade eden Tarım il müdürü Selim Karahan, “Yalova’nın yabancısı değilim. Yalova İl Özel İdaresi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü görevinden ayrılarak Tarım il müdürü olarak hizmet etmeye devam edeceğim. Yalova eşsiz bir il, güzellikleriyle ve doğallığı ile korunması ve bu konuda hassasiyet taşımamız gerektiğinin bilincindeyiz. Çalışmalarımızı bizlere bu görevi layık görenleri haklı çıkaracak şekilde sürdüreceğiz. Yeni görevimizde bizlerie nezaket ziyaretinde bulunan heyetinize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.