Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Aile Eğitimi Kursunu Tamamlayanlara Sertifika Verildi

Çınarcık Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü tarafından açılan, “Alie Eğitimi 0-6 Yaş Gurubu Kursu”nu başarı ile bitirenlere sertifika verildi.

Haber Giriş Tarihi: 21.02.2015 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Aile Eğitimi Kursunu Tamamlayanlara Sertifika Verildi

Çamlık Cafe Restoran’da, Halk Eğitim Merkez Müdürlüğünce, “Aile Eğitimi Çocuk Gelişimi Kursu”nu bitirenlere, Milli Eğitim İlçe Müdürü Kemal Karadağ, Şube Müdürü Bülent Sertkaya, Halk Eğitim Merkez Müdürü Mehmet Ceylan, Müdür Yardımcısı Aşkın Yavuz, Hüdaverdi Aydın İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Halit Kılıç, Koruköy Ortaokulu ve İlkokulu Müdürü Bülent Sapan’ın katılımı ile sertifikaları verildi. Kursla ilgili bilgi veren Aile Eğitimi Kursu Öğretmeni Ayşe Demir, “ Milli Eğitim Bakanlığı ve UNICEF’in desteği ile 1993 yılından itibaren uygulanan bir programdır. İlk başta benim ailem adı 0-6 yaş gurubu çocuk aileleri için uygulanırken 2010 yılında geliştirilerek 0- 18 yaş arası çocuğu olan ailelere yönelik Aile Eğitimi Proğramı olarak geliştirilmiştir. Programın genel amacı ülke genelinde 0-18 yaş arasında çocuğu olan anne ve babaların, anne ve babalık becerilerinin geliştirilmesi ve böylece aile için ilişkilerin güçlendirilmesi yoluyla çocuğun ve ergenin var olan potansiyelini kullanılması sağmaktır. Bu program 8 alt programdan oluşmaktadır. Aile Eğitimi Kurslarımız, 0-3 Yaş, 3-6 Yaş, 7-11 Yaş, 12,18 yaş arası kursları, Baba destekli 3-6 yaş, 7-11 yaş kursu, 3-6 yaş Aile Gelişimi Kursu, 3-6 Yaş Okur yazar olmayan Anne destek eğitim kursunu biz Çınarcık Halk Eğitim Merkezi olarak “3-6 Yaş Aile Eğitimi Kursu” açtıklarını söyledi. Açmış olduğumuz kursumuz 14 Hafta sürmüştür. Haftanın 1 günü 4 saat teorik eğitim, bir gün de ev ziyareti olarak planlanmıştır. Her oturumda farklı bir konu işlenmiştir. Konu bitiminde de ailelerin edindikleri bilgileri yakın çevreleriyle paylaşmaları amacıyla yapılan çalışmalar hakkında özetler verilmiş olup yapılan çalışmalara katılmış olduklarını ifade etti. Kurs Öğretmeni Ayşe Demir kursiyerlerimizin fedakârca ve özveri ile kursumuzu tamamlayarak sertifika almaya hak kazandıklarını belirten demir, kursiyerimizi yürekten kutluyorum dedi.

Milli Eğitim İlçe Müdürü Kemal Karadağ, Halk Eğitim Müdürlüğümüzün yapmış olduğu Aile Eğitimi kursunu katılan kursiyerlerimizi tebrik ediyorum dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.