Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Aile Eğitim Programlarına Yoğun İlgi

Yalova’da Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Aile Eğitim Programları’na ilgi giderek artıyor.

Haber Giriş Tarihi: 17.05.2023 12:11
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Aile Eğitim Programlarına Yoğun İlgi

2022 yılından bu yana 103 eğitimde yaklaşık 4450 kişiye eğitim verildi. İl Müdürü Arif Laçin, Aile Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajda, güçlü aile, güçlü millet bilinci ile çalıştıklarını söyledi.

Yalova Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin, Aile Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Laçin mesajında, ailenin toplum için önemine vurgu yaparak, aile eğitim programlarına katılımın arttığını belirtti. Laçin, “Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından alınan kararla ailenin korunması ve güçlendirilmesi amacıyla 1994 yılından itibaren her yıl 15 Mayıs ‘Aile Günü’ bugünün içinde yer aldığı hafta ise ‘Aile Haftası’ olarak kutlanmaktadır.” dedi.

Yalova Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin, son yıllarda ülkemizde çekirdek aile ve dağılmış ailenin yaygınlaştığı, geniş ailenin ise azaldığına dikkat çekerek, boşanma oranlarında artış yaşandığını, teknolojik gelişmelerin de aile içi paylaşımları azalttığını ifade etti. Laçin, geleneksel Türk aile yapısındaki değişimler ve kuşaklar arasında ortaya çıkan farklılıklar ve sorunların bu konuda çalışmalar yapılmasını gerektirdiğini söyledi.

Laçin, “Bizler de yaptığımız çalışmalarda güçlü aile, güçlü millet bilinci ile hareket ediyoruz. Bu doğrultuda Müdürlüğümüzce Aile Eğitim Programları kapsamında Evlilik Öncesi Eğitim, Aile İçi İletişim, Çatışma Çözümü, Erken Yaşta Evliliklerle Mücadele, Çocuklarda Mahremiyet Bilinci, Sosyal Medya ve Bilinçli İnternet Kullanımı, vb. konularda eğitim programları düzenleyerek gençler başta olmak üzere toplumda bu konuda farkındalığı artırarak aidiyet duygusunu, aile içi rolleri ve iletişim becerilerini güçlendirmeye çalışmaktayız.” diye konuştu.

Laçin, 2022 yılından bu yana düzenlenen 103 eğitimde yaklaşık 4450 kişiye eğitim verildiğini belirterek, çiftlere ve bireylere yönelik uzman personel ile ücretsiz aile danışmalığı hizmeti de sunduklarını kaydetti.

Yalova Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin, ayrıca kuruluşlarda büyüyen çocukları evlat edinen veya koruyucu aile olan ailelere de teşekkür ederek, Aile Haftası’nın ailelerin korunması ve güçlendirilmesine katkı sağlaması dileğiyle herkesin Aile Haftası’nı kutladı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.