Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Afet Gönüllüsü Olmak İster misiniz?

Yaşadığım kent ve toplum için bende bir şeyler yapmak istiyorum diyenlere Yalova MAG-DER çağrıda bulundu. Mahalle Afet Gönüllüsü (MAG) olmak isteyen vatandaşlarımız Yalova Belediyesi İtfaiye

Haber Giriş Tarihi: 07.07.2006 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yaşadığım kent ve toplum için bende bir şeyler yapmak istiyorum diyenlere Yalova MAG-DER çağrıda bulundu. Mahalle Afet Gönüllüsü (MAG) olmak isteyen vatandaşlarımız Yalova Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün, Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtarlığına, Süleymanbey Mahallesi Muhtarlığına ve Bağlarbaşı Mahallesi Muhtarlığına müracaat edebileceği gibi, Yalova İtfaiye Müdürlüğünün 814 25 35 numaralı telefonundan konuyla ilgili detaylı bilgi alabilecek.

Yalova’da bir süredir uygulanan MERP Projesi kapsamında sürdürülen çalışmalar tamamlandı. Proje kapsamında taahhüt edilen malzeme ve ekipmanlar da Yalova Belediyesi itfaiye Müdürlüğüne teslim edildi. Mahalle Afet Gönüllüleri (MAG) adı altında oluşturulan mahalle ofislerine bu proje kapsamında yer tahsisi ve gerekli ekipmanlar Yalova Belediyesi tarafından ilk olarak G.O.P Mahallesinde hayata geçirildi. Fevzi Çakmak Mahallesi, Bağlarbaşı Mahallesi ve Süleymanbey Mahallelerinde başta olmak üzere tüm mahallelerimizde kapsamın genişletilmesi için Yalova Belediyesince çalışmalar başlatıldı.

Öte yandan Yalova belediyesi yazılı bir açıklama yaparak herkesi Mahalle Afet Gönüllüsü (MAG) olmaya davet etti. Yalova Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün de çalışmalarda yer aldığı MAG Projesiyle ilgili olarak Yalovalılara çağrıda bulunan Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Uygun “Belediyemizce daha önce G.O.P. Mahallesine konulan arama kurtarma ekipmanları ile dolu olan konteynırlardan 4 adet daha MERP Projesi kapsamında alınarak Fevzi Çakmak Mahallesi, Süleymanbey Mahallesi, Bağlarbaşı Mahallesi ve Arama Kurtarma Eğitim alanına yerleştirmiş bulunmaktayız. Bu üç mahalle halkımızı kendi noktalarında ve tüm halkımızı Arama Kurtarma Alanında faaliyette bulunan MAG’a üye olamaya davet ediyoruz. Belediyemizin yoğun çabası neticesinde yapılan bu çalışmaya, emeğe ve çabaya halkımızın duyarlılık göstererek karşılık vereceği inancındayım” dedi.

Mahalle Afet Gönüllüsü (MAG) olmak isteyen vatandaşlarımız Yalova Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün, Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtarlığına, Süleymanbey Mahallesi Muhtarlığına ve Bağlarbaşı Mahallesi Muhtarlığına müracaat edebilirler. Ayrıca İtfaiye Müdürlüğünün 814 25 35 numaralı telefonundan konuyla ilgili detaylı bilgi alabilirler.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.