Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Afad Yalova'da Lojistik Depo Kuracak

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) aralarında Yalova'nın da yer aldığı 15 bölgede toplam 27 lojistik depo kuracak.

Haber Giriş Tarihi: 12.11.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Afad Yalova'da Lojistik Depo Kuracak

AFAD'dan yapılan açıklamada, "Türkiye'nin güzelliğini borçlu olduğu genç bir arazi yapısına sahip olması deprem, sel, heyelan, çığ, hortum gibi doğal kaynaklı afetlerin daha sık yaşanmasına sebep olmaktadır. Süre gelen yoksulluk ve iklim değişikliği ile sayısı ve şiddeti giderek artan teknolojik ve insan kaynaklı afetler de ayrıca her yıl daha fazla insanın afetzede olmasına yol açmaktadır.
Bu çerçevede, hem afetzedeler hem de afet bölgesine, arama kurtarma, sağlık, barınma, sosyal vb. ihtiyaçların karşılanması için gidecek Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile kamu kurum ve kuruluşlarının görevli personellerinin zaruri ihtiyaçlarını karşılamak üzere çadır ve acil müdahale malzemelerinin depolanması amacıyla konteynerler konuşlandırılacak." denildi.DEPOLAR NEREDE KURULUYOR?

Bu kapsamda, Türkiye'nin 15 bölgesindeki 27 lojistik depo sırası ile Balıkesir ve Hatay'daki depoların tadilat ve teşrifat işlemleri yapılırken, Adana, Adıyaman, Afyon, Aksaray, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Manisa, Kahramanmaraş, Kastamonu, Kırıkkale, Kocaeli, Muğla, Muş, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Van ve Yalova'da kurulacak. Depoların 2014 yılına kadar tamamlanması planlandı. Lojistik depoların kurulacağı yerlerin, bölgelerin afet ve afet türlerine maruz kalma sıklığı, ortalama yıllık hasar görebilirlik oranı, ulaşım ve nüfus özellikleri dikkate alınarak belirlendiği ifade edilen açıklama, "AFAD olarak, afetzedelerin ve afet bölgesine çalışmaya giden görevli personellerin açıkta kalmaması ve ihtiyaçlarının hızlı ve etkin bir şekilde karşılanması için önlemlerimizi almaya ve çalışmalarımızı sürdürmeye devam etmekteyiz." diye sona erdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.