Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

ADD'den Sert Tepki

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yalova Şube Başkanı Orhan Koçal Bir açıklama yaparak Twitter üzerinden Atatürk'e yönelik hakaret içeren paylaşımları eleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 18.11.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
ADD'den Sert Tepki

ADD Yalova Şubesi Başkanı Orhan Koçal yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi,

"Kurtuluşun, kuruluşun ve bağımsızlığın anlamını kavrayamamış zihinlerden hergün yeni bir zehir akıyor. Bir süredir bizlere, yaşantımıza, özgürlüklerimize dayatılanlara karşı mücadelemizi sürdürüyoruz. Ancak sabırları zorlama ve dirençleri ölçme hamleleri artık 'Orada duracaksın' dememizi gerektiren ,yaptırımı olan toplu bir tepkiyi gerektiriyor.
akit gazetem rumuzlu twitter hesabı üzerinden Atatürk'e yapılan fotoğraflı hakareti sadece kınamakla yetinmeyip, sorumluları hakkında suç duyurusunda bulunacağız.
Türkiye Barolar Birliği'nin 5816 sayılı "Atatürk aleyhine işlenen suçlar" hakkındaki kanun maddesine dayandırarak hazırladığı örnek dilekçe üzerinden yapılacak başvurular için matbuu dilekçeleri pazartesi gününden itibaren Atatürkçü Düşünce Derneğin'den temin edebilirsiniz.
Suç duyurusu her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının hakkıdır. Suç olduğuna inandığı bir şeyin yetkili makamlarca araştırılmasını talep etmektir. Basit bir işlemdir ve hiçbir ücreti yoktur. Sadece dilekçe ve nüfus cüzdanınızın yanınızda olması gereklidir.
Hepinizi en büyük milli manevi değerlerimizi korumak konusunda hassasiyet göstermeye davet ediyorum"

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.