Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

"Acil Una İhtiyaç Var"

Yalova İHH yönetim kurulu üyesi, Ertan Kadir Şenerge Suriyeli mazlumlar için başlattıkları un kampanyasına destek için tüm Yalovalılara çağrıda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 28.10.2015 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
"Acil Una İhtiyaç Var"

Şenerge, ekmeğin fiyatının 1100- 1300 Suriye lirasına (yaklaşık 15-17 Türk lirasına) yükseldiği ülke için "Acil Una İhtiyaç Var" sloganıyla kampanya başlattıklarını anlattı.

Suriye'de ve Türkiye sınırındaki yerlerde en önemli ihtiyacın gıda olduğunu belirten Şenerge, insanların barınma ihtiyaçlarını bir şekilde karşıladıklarını kaydetti.

Şenerge, Suriye'nin içerisinde ve kamplarda sürekli olarak ekmek ihtiyacı olduğuna vurgu yaparak, şunları söyledi:
"Kullanılan un büyük oranda Türkiye'den geliyor, çünkü Suriye'de 4 yıldır sağlıklı bir şekilde tarım ve ticaret yapılamıyor. İHH olarak son üç yıldır gerek Reyhanlı'daki fırınımızdan gerek bölgedeki sivil toplum kuruluşlarından un bağışı alıyoruz. Bunlar ekmek yapılarak kamplara ve çadır kentlere gönderiliyor."

Zaman zaman un kampanyası için çağrı yaptıklarını dile getiren Şenerge, şöyle devam etti:
"Ekmek kış aylarında daha fazla tüketiliyor. Kilis'teki fırınımızda sürekli olarak ekmek üretiyoruz. Bu nedenle havaların soğumaya başladığı şu dönemde unu önemsiyoruz. Bu konuda sivil toplum kuruluşlarına büyük sorumluluk düşüyor. Bu kuruluşlar ve şirketler kamyon bazında bu yardımı yaparlarsa daha faydalı olur."
Ertan Kadir Şenerge, İHH olarak Reyhanlı ve Kilis'teki fırınlarında günde iki vardiya halinde ekmek ürettiklerini anlatarak, "Günlük ekmek üretimimizin 200 bine çıktığı zamanlar oluyor. Bu nedenle un bağışı almak durumundayız. Çünkü günde 20 ton un işliyoruz. Bu ekmekler Suriye'nin içindeki yerlere de ulaştırılıyor" diye konuştu.

Şenerge; “Mazlum Suriyeliler icin kurulmus IHH firinlarimizda ciddi un sıkıntısı çekiyoruz, Bu nedenle 29 Ekim Persembe günü ikindi namazindan sonra, insallah Yalova'dan Suriyeli muhtaç kardeşlerimize bir tır un gönderecegiz. Hayırsever Yalovalılardan destek bekliyoruz. 1 Çuval un bedeli 60 liradir. Bu konuda destek olmak isteyen kardeşlerimiz Fatih Cad. Zambak sok. No:3’te bulunan ofisimize uğrayabilir, 0226 812 8484 numaralı telefondan bize ulaşabilirler” diyerek sözlerini bitirdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.