Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Acar Yalova'yı Atina'da Temsil Etti

Yalova’yı Atina’da Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Acar ve Proje Koordinatörü Dr.Metin Beyazıt temsil etti.

Haber Giriş Tarihi: 29.10.2014 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Acar Yalova'yı Atina'da Temsil Etti

Dünya Sağlık Örgütü Sağlıklı Şehirler Ağı 25. Yıl Konferansı ‘21. Yüzyılda Sağlıklı Yaşamak’ başlığı ile Yunanistan´ın başkenti Atina´da yapıldı. Sağlıklı Şehirler Ağı´na üye 35 ülkeden 100´e yakın şehrin temsilcisinin katıldığı 5 yılda bir gerçekleştirilen 6. fazın ilk konferansının açılışında konuşan DSÖ Avrupa Masası Şefi Dr. AgisTsouros, Sağlıklı Şehirler Ağı´nın geçen 25 yılda oluşturduğu politikalar ile birçok şehrin yaşanabilirlik oranının yükseldiğini söyledi.

Sağlıklı Şehirler Ağı´na Üyeliği 3. fazdan bu yana devam eden Yalova Belediyesine 5. Faz (2009-2013) diplomasını da DSÖ Avrupa Masası Şefi Dr. AgisTsouros verdi.Diplomayı Kurum adına Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Acar teslim aldı.

Dr. Tsouros, Sağlıklı Şehirler Ağı´nın 25 yıllık birikimi ile oluşturduğu politikaların bu kentleri içinde bulundukları durumdan kurtarmayı hedeflediğini kaydetti. Dr. Tsouros, bu nedenle harekete üye tüm kentlerin yönetici ve temsilcilerinin yeni politikalar ve uygulamalar üretmekten vazgeçmeyerek, Sağlıklı Şehir Ağı´nın ülkelerin kent sağlığı politikalarında daha etkin rol almasını sağlamaları gerektiğini sözlerine ekledi.

Atina´dan yapılan 5 günlük konferansta 25 yılda sağlıklı Şehirlerde yaşanan tecrübeler, yönetişim, liderlik, geri dönüşüm, sağlıklı kentsel tasarım, yaşanabilir çevreler oluşturulabilmesi, sosyal medyada sağlıklı şehirlerin etkisi, kentsel çevre sağlığı, halk sağlığı hizmetleri ve kapasiteleri ile göçle yaşanan kentsel değişim gibi konular ele alındı.

Konferansın son gününde tüm Belediye Başkanlarıyla beraber Yalova Şehri adına Belediye Başkanı Rıdvan Acar Atina Deklarasyonu’nu imzaladı.Yalova Belediyesi5. Faz (2009-2013) diplomasını kurum adına teslim alan Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Acar Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’a diplomayı takdim etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.