Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

50 Milyon TL İçin Meclis Onayı

Yalova Belediye Meclisi Olağanüstü gündemle toplandı. Toplantıda Yalova Belediyesi’nin borçlarının ödenmesinde kullanılmak üzere İller Bankası’ndan kullanılacak 50 milyon TL’lik kredi için riyasete oyçokluğu ile yetki verildi.

Haber Giriş Tarihi: 08.06.2020 10:03
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
50 Milyon TL İçin Meclis Onayı

Yalova Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısını yine olağanüstü gündemle gerçekleştirdi. Korona virüs tedbirleri kapsamında izleyici ve basının takip etmesine izin verilmeyen meclis toplantısında meclis üyeleri de maske takıp,  sosyal mesafe kuralına uyarak oturdular. Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk başkanlığında gerçekleştirilen meclisin en önemli gündem maddesi ise Yalova Belediyesi’nin borçlarının ödenmesinde kullanılmak üzere İller Bankası’ndan çekilmek istenen 50 milyon TL’lik kredi oldu.

Bu konuda Mali Hizmetler Müdürü Serkan Şahin tarafından meclise bilgi verildi. Şahin belediye borçlarının 5 yıldan önce ödenemeyeceği ve bunun için 43 milyon TL gibi bir faiz ödeneceğini dile getirdi.

Toplantıda söz alan CHP Grup sözcüsü Cevdet Bekler, “Bizim düşüncemizde riyasetin fikri ile aynı. Esnafın borçlarının ödenmesi maddesi yanında yatırım için de böyle bir borçlanmaya gidileceği görülüyor. Borçların ödenmesine destek veririz ama yatırımın ne olduğunu bilmediğimizden biz bu maddeye çekimser oy kullanacağız” dedi.

Beklere cevaben konuşan AK Parti Grup sözcüsü Selvet Duman ise, “Burada sadece riyasete bu rakam için yetki veriyoruz. Bu paranın tamamının alınacağı anlaşılmamalı. Şimdilik sadece esnafa olan borçlar için borçlanılması söz konusu” diye konuştu.
Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ise CHP grubundan gelen bir soruya cevap verirken akıllarda soru işaretlerine yol açtı. Tutuk, “Hesaplardan 3. Kişilere 20 milyonun üzerinde para aktarılmış. Para kasadan uçmuş” diye konuştu. 
 Yalova Belediye Meclisi riyasete İller Bankasından 50 milyon TL’lik kredi kullanması için CHP’nin çekimser oy kullanması sonrasında oy çokluğu ile yetki verdi. Meclis ayrıca İmar Müdürlüğü tarafından getirilen konuları da görüşerek karara bağladı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.