Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

5 Yıllık Stratejik Plana Meclis Onayı

Yalova Belediyesi’nin 5 yıllık faaliyetlerini içeren Stratejik Plan Yalova belediye Meclisi tarafından onaylanarak yürürlüğe girdi.

Haber Giriş Tarihi: 10.09.2009 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalova Belediye Meclisi, Yalova Belediyesi’nin 5 yıllık yol haritası olarak kabul edilebilecek olan Stratejik Planı görüştü. Planın oylanması öncesinde Encümen adına Yerel Gündem 21 Genel Sekreteri Hasan Soygüzel encümenin plan hakkındaki raporunu okudu. Encümen tarafından hazırlanan raporda Stratejik Planın her hangi bir değişikliğe ihtiyacı olmadığı vurgulandı.

Belediyenin 2010–2014 yıllarını kapsayacak olan plan Kentsel yapı ve Çevre, Sağlık, Spor, Kültür ve Sosyal Yaşam, Kurumsal Yapı ve Katılımcı Yönetim, E-Belediye Uygulamaları, Ekonomi ve Ticaret konularına odaklanırken buna bağlı 24 stratejik amaç altında toplandı.

Planla ilgili bilgi veren Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, “Burada önemli olan ilin ihtiyaçlarının öncelik sıralamalarını belirlemek. Stratejik Plan’da buradan hareketle hazırlandı. 2010–2014 yıllarını kapsayacak olan bu planda ilin rotasını belirleyecek çok önemli konular var. Yalova Belediyesi Stratejik Planı’nın ayağı yere basan bir plan olduğunu düşünüyorum” dedi.

Belediyenin yıllık bütçesi de yine bu plan kapsamında tespit edilecek. 2010-2014 yılları arasında yer alan bütçe her yıl bu plandaki çalışmalar baz alınarak belirlenecek. 2010 yılı bütçesi de Ekim ayı Belediye Meclisi Olağan Toplantısında görüşüldükten sonra karara bağlanacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.