Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

43 Köye Geri Dönüşüm Konteynerleri Dağıtıldı

Sıfır Atık Projesi kapsamında çöplerin kaynağında ayrıştırılarak geri dönüşümünün sağlanması amacıyla Yalova’da ki 43 köye geri dönüşüm konteynerleri dağıtıldı.

Haber Giriş Tarihi: 13.12.2022 11:10
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
43 Köye Geri Dönüşüm Konteynerleri Dağıtıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde tüm ülkede uygulamaya sokulan, “Sıfır Atık Projesi” Yalova’da da hız kesmeden uygulanıyor. Projenin daha da yaygınlaştırılması amacıyla devreye giren Yalova İl Özel İdaresi ise 43 köye geri dönüşüm konteynerleri dağıttı. Köy muhtarlıklarına zimmetlenen konteynerler sayesinde köylerdeki çöpler de kaynağında ayrıştırılarak geri dönüştürülecekler.

Sıfır atık nedir
“Sıfır Atık”, israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, oluşan atığın miktarının azaltılmasını, etkin toplama sisteminin kurulmasını, atıkların geri dönüştürülmesini kapsayan atık önleme yaklaşımı olarak tanımlanan bir hedeftir. Atıkların geri dönüşüm ve geri kazanım süreci içinde değerlendirilmeden bertarafı hem maddesel hem de enerji olarak ciddi kaynak kayıpları yaşanmasına neden olmaktadır. Son yıllarda tüm dünyada bireysel, kurumsal ya da belediye genelinde sıfır atık uygulama çalışmaları yaygınlaşmaktadır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.