Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

2022 Turizm İşletmecilerinin Yüzünü Güldürdü

Türkiye’nin en önemli Termal turizm merkezlerinin başında gelen Yalova’nın Termal ilçesinde 2022 yılındaki yoğunluk turizm işletmecilerinin yüzünü güldürdü. Avrupa’dan gelen turist sayısının da artması yeni bir pazarın doğduğuna işaret etti.

Haber Giriş Tarihi: 12.12.2022 09:17
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
2022 Turizm İşletmecilerinin Yüzünü Güldürdü

Yalova’nın Termal ilçesinde bulunan turizm işletmeleri 2022 yılını ciddi bir yoğunlukla geçirdiler. Bu anlamda ilçede en çok tercih edilen noktaların başını Sağlık Bakanlığı tarafından işletilen Termal Kaplıca İşletmeleri çekti. Tesislerin yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisi ile 2022 yılının son ayına ulaştığını ifade eden Termal Kaplıca İşletmeleri Müdür Yardımcısı Ümit Yılmaz, “Sağlık Bakanlığı Yalova Termal Kaplıcaları İşletmesi olarak 2022 yılını çok verimli geçirdik. 40 bin misafirimizi tesislerimizde ağırladık. Bizi tercih eden turistlerin yüzde 65’i yerli turistlerden oluştu. Rusya, Türki Cumhuriyetler ve Ortadoğu’dan gelen misafirler de tesislerimizi tercih ettiler. Avrupa’dan gelen turistler de de son yıllarda önemli oranda artış yaşamaya başladık. Burada sağlık açısında çok önemli artıları olan termal sularımız ve kürlerimiz var. Bu da sağlık arayanları buraya çekiyor” dedi.

“Avrupalılar Termal’i keşfetti”
Avrupa’dan gelen turist sayılarında ki artışa vurgu yapan Termal İlçesi’ndeki BlackBırd Otel işletmecisi Çağrı Kaya ise, “2022 yılı bir önceki yıllara oranla yatırımlarla geçen bir yıl oldu. Geçen yıla oranla Termal ilçemize Avrupa’dan gelen misafir sayılarımızda da önemli bir artış yaşandı. 21 Avrupa ülkesinden gelen misafirleri gerek otelimizde ve gerekse ilçemizde ağırlıyoruz. Şifalı termal sularımızı fizyoterapi hizmetlerimizle destekliyoruz. Avrupa’da yaşayan Türkler, 45 yaş ve üzeri misafirlerimizin fizik tedavi problemlerini çözüme kavuşturduk. 2022 yılında yine yakın bölge avantajlarını da fazlaca kullandık. İstanbul, Kocaeli, Bursa ve Bilecik gibi yakın bölgelerden ilimize gelen misafir sayılarımızı da hatırı sayılır bir oranda arttırdık. Bir önceki seneye göre Ortadoğu popülasyonumuz devletlerarası ilişkilerin de düzelmesi ile daha arttı. Yine Rus turistlerin Termal ilçemize olan ilgisi de her geçen gün artmayı sürdürüyor. 2022 yılı genel anlamda oldukça verimli bir yıl oldu” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.