Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

2017 Yılı Tıbbi Atık Toplama Bedelleri Belirlendi

2017 yılı tıbbi atık bertaraf ücretleri Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen toplantı ile belirlendi.

Haber Giriş Tarihi: 16.12.2016 08:18
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
2017 Yılı Tıbbi Atık Toplama Bedelleri Belirlendi

Toplantıya İl Sağlık Müdürlüğü, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü,Kamu Hastaneleri Birliği, Yalova Belediye Başkanlığı, Yalova Devlet Hastanesi, Özel Hastane ve sağlık kuruluşları temsilcileri ile Sterilizasyon Tesisi İşleticisi Firma yetkilileri de katıldı.

Tıbbi atıkların toplanarak bertaraf edilmesine yönelik ücret belirleme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı sonrasında Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı. Açıklamada şu bilgilere yer verildi, "22.07.2005 tarih ve 25883 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliğinin 7. Maddesi 'Tıbbi atık üreticileri, ürettikleri atıkların toplanması, taşınması ve bertarafı için gereken harcamaları, bertaraf eden kurum ve kuruluşa ödemekle yükümlüdürler. Bu Yönetmelikteki teknik kriterlere uygun olmak şartıyla, toplama, taşıma ve bertaraf harcamalarına esas olacak tıbbi atık bertaraf ücreti, her yıl tıbbi atık üreticileri ve bertaraf edecek kurum ve kuruluşların görüşleri de alınarak il Mahalli Çevre Kurulu tarafından tespit ve ilan edilir' hükmü gereğince 2017 yılında İlimizde geçerli olacak Tıbbi Atık taşıma ve bertaraf ücretlerinin belirlenmesi toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü dışında İl Sağlık Müdürlüğü, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü,Kamu Hastaneleri Birliği, Yalova Belediye Başkanlığı, Yalova Devlet Hastanesi, Özel Hastane ve sağlık kuruluşları temsilcileri ile Sterilizasyon Tesisi İşleticisi firma yetkilileri katıldı"

2017 yılı tıbbi atık toplama bedellerinin görüşüldüğü toplantıda alınan kararlar Mahalli Çevre Kuruluna sunulup nihai karar verildikten sonra ilgili kurum ve kuruluşlara bildirilecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.