Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

112 Personellerine Stresle Mücadele Eğitimi

112 Acil Çağrı Merkezi çağrı karşılama ve yönlendirici personellerine stresle mücadele yöntemlerinin anlatıldığı bir eğitim verildi.

Haber Giriş Tarihi: 22.11.2021 11:03
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
112 Personellerine Stresle Mücadele Eğitimi

Çoğu kez telaşlı ve paniklemiş kişilerle diyalog kurmak zorunda kalan 112 Acil Çağrı Merkezi çağrı karşılama ve yönlendirici personellerinin soğukkanlılıklarını korumaları hayati bir önem taşıyor. Bunu sağlamak adına stresle mücadele edebilmelerinin gerekliliğinden yola çıkarak, “Stresle Başa Çıkma Yöntemleri” konulu bir eğitim düzenlendi. Eğitime Yalova Sağlık İl Müdürlüğü’nden Uzm. Sosyal Çalışmacı Deniz Karayılmaz konuşmacı olarak katıldı. Burada 112 personellerine stres yönetiminin hem kendileri hem de karşılarındaki kişi açısından ne denli hayati bir önem taşıdığını anlatan Karayılmaz, “Stres, içerdeki ve dışardaki çeşitli uyaranlara karşı vücudumuzun verdiği otomatik tepkidir. Yani stres, üzerimizde hissettiğimiz baskı ve gerginlik durumudur. Aynı zamanda uyum sağlanması veya tepki verilmesi gerekli olan herhangi bir durumda vücudumuzun gösterdiği doğal bir reaksiyondur. Tehlikeli olarak görülen bu durum gerçek bir olay olabileceği gibi zihninizin tehlikeli olarak algıladığı bir durum da olabilir. Stres tepkisi, kendinizi korumak adına ortaya çıkar fakat yoğunluğu çok fazla arttığında yaşam kalitenizi bozabilir. Bu noktada sizler gibi hayati önem taşıyan noktalarda çalışan kişilerin stresle mücadele etmenin yollarını öğrenmeniz ve tatbik etmeniz çok daha hayati bir önem kazanmaktadır” dedi.

Eğitimde personellerin soruları da yanıtlandı. 112 Acil Çağrı Merkezi yetkilileri ise verdikleri bilgilerden dolayı Uzm. Sosyal Çalışmacı Deniz Karayılmaz’a teşekkür ederek bu eğitimlerin periyodik olarak devam edeceğini dile getirdiler.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.