Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

1. Ulaşım Çalıştayı Yarın Yapılacak

Yalova Belediyesi 1. Ulaşım Çalıştayı, yarın saat 14.00’da Belediye Meclis Salonu’nda başlayacak. Çalıştayda; Yalova’nın genel ulaşım sorunları, fırsatları ve dezavantajlarının neler olduğu uzmanlarca tartışılacak.

Haber Giriş Tarihi: 14.01.2010 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Trafik Çalıştayı’na; Mimar Sinan Üniversitesi Öğretim Görevlisi, Şehir ve Bölge Plancısı, Yaya ve Bisiklet Ulaşım Uzmanı Dr. Kevser Üstündağ, Yüksek Şehir ve Bölge Plancısı Gökhan Menteş, Şehir ve Bölge Plancısı Gökhan Ünal, Ulaşım Mühendisi Cemal Yıldız, Şehir ve Bölge Plancısı, Ulaşım Uzmanı Murat Kaya, uzman olarak iştirak edecek ve şehir ulaşımı hakkında bilgi paylaşımında bulunacaklar.

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, şehir ulaşımının çözümüne yönelik çalışmaların önemli adımlarından biri olarak görülen Ulaşım Çalıştayı konusunda şunları söyledi: “Yalova’nın en önemli sorunları arasında yer alan şehir içi trafik sorununa çare olabilecek çalışmalar yapmaktayız. Bu konuda; üniversitelerimizden gelen ulaşım uzmanlarımızın da katılımı ile Yalova’nın trafik sorunu hakkında neler yapılabileceğini tartışacağız. Yalova Belediyesi 1. Ulaşım Çalıştayı’nın, şehir içi trafiğinin yarattığı sorunlara çözüm bulma açısından önemli bir etkinlik olduğuna inanıyoruz. Yalova Belediyesi Ulaşım Çalıştayı’nı her yıl yaparak, trafik sorununa yönelik plan ve projeler hazırlayacağız.”

3 konu başlığında gerçekleştirilecek kurultayın gündemini şu konular oluşturacak:
1- Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal’ın açılış konuşması, Yalova Valisi Doç. Dr. Yusuf Erbay’ın konuşması.
2- Yalova Ulaşımında Mevcut Durum ve Planlama için bilgi kaynakları konusunda; Yalova Ulaşım Ana Planı Danışmanı Ulaştırma Proje Yönetim Şirketi (UPY) şirketi uzmanlarının sunumu.
3- Yalova Ulaşımının Güçlü ve Zayıf Yanları, Fırsatlar ve Tehditler ile Yalova Ulaşımı için Vizyon Geliştirilmesi konusunda katılımcıların açıklamaları.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.