Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yamaç Paraşüt Kursu Verilecek

Türk Hava Kurumu Yalova Şubesi bünyesinde ‘Yamaç Paraşütü’ kursu açılması için çalışmalar yapılıyor. THK Yalova Şubesi Saymanı Çetin Arıcı, açılacak kursta yamaç paraşütü kullanmanın öğretileceğini

Haber Giriş Tarihi: 18.11.2006 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Türk Hava Kurumu Yalova Şubesi bünyesinde ‘Yamaç Paraşütü’ kursu açılması için çalışmalar yapılıyor. THK Yalova Şubesi Saymanı Çetin Arıcı, açılacak kursta yamaç paraşütü kullanmanın öğretileceğini ve katılımcılardan başarılı olanların Yamaç Paraşütü brövesi alacağını söyledi.

Türk Hava Kurumu Ankara Türkkuşu Eğitim Müdürlüğü’nden gelecek usta yamaç paraşütü eğitimcilerinin vereceği kurs, on gün sürecek. 2007 yılı kurs planı için gerekli hazırlıkları tamamlamak üzere oldukları bilgisini veren Arıcı, “Yamaç Paraşütü başlangıç serfitikası THK onaylı olacak. 10 gün sürecek kurslar için şimdiden çok talep var. 25 kişilik kursiyer sayısı sağlandığında kurs açılabilecek” dedi.

Yamaç Paraşütü Başlangıç Kurslarının ücretinin 400 YTL olacağını kaydeden Arıcı, kursa katılarak bröve sahibi olmak isteyen adayların Türk Hava Kurumu Yalova Şubesi’ne başvurabileceğini söyledi. Yalova’da Yamaç Paraşütü yapan sporcuların olduğunu dile getiren Arıcı, “Murat Aksoy, Veysel Erdoğan, Mustafa Yumuk, Faruk Kurt ve Ali Varelci, bir yıldır Yalova semalarında Soğucak ve Süpürgelik mevkilerinde bu uçuşları gerçekleştiriyor. Murat Aksoy bizi ziyaret ederek, yamaç paraşütçülüğüne Yalova’da ilgi duyan pek çok insan olduğunu ifade etti ve böyle bir kursun açılması için çalışma yapmaya karar verdik” şeklinde bilgi verdi.

Yaklaşık bir yıldır Yalova semalarında yamaç paraşütü ile uçuşlar yapan beş genç, Soğucak ve Süpürgelik mevkilerinde yer eğitimleri ve alçak irtifa uçuşlarına başlamıştı.

Dünyada çok revaçta olan ve son yıllarda ülkemizde özellikle turistik bölgelerde yaygınlaşan yamaç paraşütünün Yalova’da da sevdirilmesi ve daha geniş kitlelere ulaşması için çaba sarf eden gençler bu sporun yaygınlaştırılması için çaba sarf etmeye devam ediyor. İçinde uçma arzusu olan herkes için kolay, ucuz ve zevkli bir gökyüzü seyahati sağlayan yamaç paraşütünü öğrenerek bröveli bir biçimde bu spora başlama fırsatı, artık Yalovalıların ayağına kadar gelmiş durumda” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.