Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalovaspor’un Yeni Başkanı Erbul Oldu

Bölgesel Amatör Lig 8. Grupta yer alan ve zor günler geçiren Yalovaspor’da 19 Kasım Cumartesi günü Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde yapılan Olağanüstü Kongre sonrasında Yalovaspor’un yeni başkanı Tamer Erbul oldu.

Haber Giriş Tarihi: 19.11.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalovaspor’un Yeni Başkanı Erbul Oldu

Sezon öncesinde Yalovaspor Futbol Şube Sorumlusu olarak göreve başlayan Tamer Erbul, Mayıs ayına kadar yapılacak Kongreye kadar Yalovaspor’un başkanlık görevini yürütecek.

Hasan Kızılkaya Başkanlığı’nda ki Yalovaspor Yönetim Kurulu’nun ligin. 4. Haftasında Armutlu Belediyespor maçı sonrasında Olağanüstü kongre kararı alınmış ve Yalovaspor için yeni dönem süreci başlamıştı.

Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde yapılan Olağanüstü Kongre Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, Yalovaspor Eski Başkanları Hasan Kızılkaya, Zeki Baş, Ertuğrul Aslan, Adnan Kırtay, Fikri Turgut ve kulüp üyeleri katıldı.

19 Kasım Cumartesi günü Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde yapılan Olağanüstü Kongre açılış ve yoklama ile başladı. Daha sonrasında Divan heyeti seçimi yapılırken Divan Başkanlığı’nı Zeki Akman, katip üyeliğine ise Osman Akay ve Erdinç Tanıl seçildi.

Divan heyeti seçimi sonrasında bir önceki yönetimde yer alan Kıvanç Rodoplu Yönetim Kurulu faaliyet, mali ve tahmini ile denetleme kurulu raporlarını okudu.

Raporların okunmasının ardından üyeler oy birliği ile yönetimin ibrası gerçekleştirdi.

Kongrede dilek ve temenniler bölümünde ise Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, Ertuğrul Aslan ve Tamer Erbul söz aldı.

Yalovaspor’un geleceğe yönelik iyi bir yapılanma içinde olması gerektiğini vurgulayan Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal,”Yalovaspor’un şuan içinde bulunduğu durum kimseyi memnun etmeyen bir durumdur. Yalovaspor için yeni bir dönem başlıyor. Yalovaspor için yapılması gereken geleceğinin iyi tespit edilerek sağlam temeller üzerine kurulmasıdır. Yalovaspor parayla yönetilecek bir kulüp değildir. Bu gerçeği bilerek yeni dönemler için hareket edilmesi gerekir. Aksi taktirde parayla yönetilecek bir kulüpmüş gibi yönetilmeye devam ederse batar gider. 15-20 yıllık bir strateji belirleyerek hareket edilmesi gerekir. Yalovaspor ve Yalova’daki sporun geleceği için yatırım yapıyoruz. Bununla ilgili olarak bir çalışma başlattık ve sona doğru geldik. Yalova’nın merkezinde var olan 10 kulüpten 10 tanesiyle protokol oluşturacağız ve Yalova’nın geleceğine sahip çıkacağız. Eski başkanımız Hasan Kızılkaya’ya teşekkür etmek istiyorum. Kendi yağlarıyla kavrularak borç yapmadan kulübü yönettiler. Yeni başkanımız Tamer Erbul’a da başarılar diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Yalovaspor’un birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğuna dikkat çeken eski başkanlardan Ertuğrul Aslan, ”Yalovaspor profesyonel ligde de olsa, amatör ligde de olsa Yalovaspor’dur ve hepimizin destek vermesi gereken bir yerdir. Yalovaspor’un maçlarına ve kongrelerine ne valimiz nede milletvekillerimiz katılıyor. Bu yüzden de birliktelik sağlanamadığı için Yalovaspor bu hallerde bulunuyor. Eski başkan Hasan Kızılkaya’ya teşekkür ediyor yeni başkanımız Tamer Erbul’a da cani gönülden başarılar diliyorum” dedi.

Son olarak söz alan yeni Başkan Tamer Erbul, Yalovasporu’ için ilçeleri köyleriyle birleştirerek eski özlenilen günlerine geri getireceğinin sözünü verdi.

Konuşmaların ardından Yalovaspor yönetim kurulu seçimine geçilirken açık oylama usulüyle yapılan seçimde Tamer Erbul yeni başkanlığa seçildi.

Yalovaspor Yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu;
Tamer Erbul Başkan
Kaan Kırtay
Seza Kaftanoğlu
Kadir Çalışkan
Ömer Yazıcı
Hakan Suiçmez
Fatih Demirhan
Salih Özyanıkoğlu
Adem Kral
Enver Doğruyol
Zihni Baş
Bayram Özdemir

Denetleme Kurulu Asil üyeler
Zeki Baş
Osman Akay
Rahmi Düner

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.