Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Taxi Gençlik 5 Yaşında

Yalovaspor’un taraftar grubu Taxi Gençlik 5 yaşına girdi. 2001 yılı Ağustos ayında 15 kişilik bir arkadaş grubu tarafından kurulan taraftar grubunun sayısı 5 yıl içersinde çığ gibi artarak büyüdü.

Haber Giriş Tarihi: 19.08.2006 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalovaspor’un taraftar grubu Taxi Gençlik 5 yaşına girdi. 2001 yılı Ağustos ayında 15 kişilik bir arkadaş grubu tarafından kurulan taraftar grubunun sayısı 5 yıl içersinde çığ gibi artarak büyüdü.

Yalovaspor’un ateşleyicisi olan ve en kötü dönemlerde dahi Yalovaspor’u yalnız bırakmayan Taxi Gençlik Grubu 5 yaşına girerken kendine yeni bir vizyon da oluşturdu. Artık araştıran, tartışan, play-off ilke edinen Taxi gençlik grubu, kurdukları web sayfasıyla kendi aralarında büyük bir dayanışma grubunu da oluşturdu. Yalova’nın tarihi mekanlarından biri olan ve Halk Eğitim Merkezi’nin karşısında Yalova’nın ilk taksi durağı olan Birlik Taksinin önünde bir araya gelmesi nedeniyle, kendilerine Taxi Gençliği adını veren grup, Birlik Taksi binasının yıkılması ile birlikte grup birlikteliğini bu kez Taxi Gençlik adıyla yürütmeye başladılar.

Grup üyeleri Taxi Gençliğin olanaksızlıklar içinde bugünlere geldiğini belirterek ilk paylaşımlarını şöyle dile getiriyorlar: “Yalovaspor’u destekleyecek, kulübün arkasında olacağını hissettirecek bir pankartımız dahi yoktu. Bir gece arkadaşlarla birlikte Gazi Paşa caddesinde bir inşaatın 4.katında asılı bulunun Öncü Kolejinin Pankartını kopartıp, üzerine “Taxi Gençlik Yalovaspor’a Başarılar Diler“ diye yazdık. Bu bizim Yalovaspor için işlediğimiz ilk günahtı. Bizler için Yalovaspor sevgisi bambaşkaydı….”

Kendilerine 5. yılda yeni bir sayfa açtıklarını dayanışma ve kardeşliği ön plana çıkardıklarını belirten taxi gençlik taraftar grubu tribünlerde artık küfür değil destek tezahüratının yer alacağını belirtiyorlar. Kendilerine saldırı, küfür edilmediği takdirde taraftar grubunun örnek bir çalışma sergileyeceğini vurgulayan Taxi Gençlik üyeleri “Bizlere uzatılan dost eli sevgi ve saygıyla tutacağız, hak edilen sevgiyi vereceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Daha açıkçası herkes hak ettiğini görecek...” diyorlar.

Kurdukları www.taxigenclik.com web sayfasından dayanışmayı da sağladıklarını belirten Taxi Gençlik taraftarları web sayfalarında Yalova’da günlük, haftalık gazeteler ile web üzerinden yayın yapan internet habercilerini kapsayan bir anket yapmaya başladılar. Grup üyeleri başlattığı anket çalışmalarıyla ilgili bilgi verirken “Yalova`da en iyi basın organı hangisi diye bir anket başlattık. Burada amacımız bu anketi yaparak Yalova`da bulunan Gazetelerin ve İnternet üzerinden yayın yapan sitelerin bizler tarafından nasıl göründüğüdür. Anket sonucundan yola çıkarak kendilerine en yakın Gazeteleri yada internet sitelerini seçecekler” dediler. Yalovamız.com olarak Yalovaspor’un taraftar grubu olan Taxi Gençliğin 5 yılını kutluyor, Nice yıllar diliyoruz. Yalovaspor Taraftar grubunun kurdukları www.taxigenclik.com web sayfasına ulaşmak için tıklayınız

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.