Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Sami Bahçekapılı” Adına Antrenör Semineri

Türkiye Futbol Federasyonu ve TÜFAD tarafından Yalova’da gerçekleştirilen, “Sami Bahçekapılı Zorunlu ve Sürekli Gelişim Semineri” başladı. Seminere Yalova Üniversitesi ve Yalova Belediyesi de destek veriyor.

Haber Giriş Tarihi: 17.06.2023 12:13
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Sami Bahçekapılı” Adına Antrenör Semineri

Türkiye Futbol Federasyonu ve TÜFAD tarafından Yalova’da gerçekleştirilen, “Sami Bahçekapılı Zorunlu ve Sürekli Gelişim Semineri” Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştiriliyor. Seminere Yalova Üniversitesi ve Yalova Belediyesi de destek veriyor. Bu çerçevede seminere eğitimci olarak YAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Onat Çetin katıldı.

Seminerin başlaması dolayısıyla bir tören de düzenlendi. Törene Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Kılıç ile davetliler ve antrenörler katıldı. Seminerin açılışı öncesinde bir konuşma yapan Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı eğitim seminerine akrabası olan merhum Sami Bahçekapılı adının verilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Duygusal bir konuşma gerçekleştiren Bahçekapılı, “Bu seminere Sami Bahçekapılı isminin verilmesi bizi ziyadesi ile mutlu etti. Her gün bir değerini kaybeden Dünya’nın geride bıraktığı nadir değerlerden birisi vefadır. Sami Bahçekapılı hayatının büyük bir bölümünü Yalova’da spora adayan bir kişiydi. Bugün bu salonu dolduran tüm spor insanları da bunu çok iyi biliyorlar. Ben yanına her gittiğimde bana hayallerini anlatırdı ve hayallerinin neredeyse tamamına yakını sporla ilgiliydi. Bütün bu hayallerinin temelinde ise gençlere spor vasıtası ile hizmet etmek yatıyordu. Gençlere daha fazla spor alanları ve imkanları oluşturmamız gerekli. Gençlere sahip çıkabilmenin en güzel yollarından birisi de spordur. Ben bu semineri düzenleyen ve seminere akrabam olan Sami Bahçekapılı’nın adını veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından Yalova’da spora ve seminerin düzenlenmesine verdikleri katkılardan dolayı Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Kılıç ile Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü şube müdürlerine birer plaket takdim edildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.