Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kortta Seçmeler Yapıldı

14-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında Yalova Tenis ve Dağcılık Kulübü kortlarında uluslararası standartlarda sporcu yetiştirme adına seçmeler gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 20.05.2022 13:17
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Kortta Seçmeler Yapıldı

 “Geleceğin tenisçilerini yetiştirme” hedefiyle yola çıkılan projede uluslararası standartlarda tenis eğitimi veren Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Yalova genelini kapsayan 2014-205 doğumlu sporcular arasında yapılan testler kapsamında ilk etap çalışmaları tamamlandı. 76 sporcunun ter döktüğü organizasyonda 24 sporcu seçilirken 3 etap halinde eğitimlere dahil olacaklar.

Koordinatörlüğünü Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tenis antrenörü Mustafa Terzi’nin yaptığı seçmelerde Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Yalova Tenis ve Dağcılık Kulübü antrenörleri tarafından gerçekleştirildi.

“Projeyi her yıl seçmeler yaparak devam ettireceğiz”

Çalışmalar hakkında bilgi veren proje koordinatörü Mustafa Terzi,”  Gelecekte iyi ve başarılı bir tenis oyuncusu olmak isteyen çocuklar için iyi bir eğitim ortamı sağlayan Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Yalova Tenis ve Dağcılık Kulübümüzün ortaklaşa yürüteceği projeyi ilimizde bulunan okullarımıza Milli Eğitim Müdürlüğümüz vasıtasıyla tüm 2014 ve 2015 yaş grubunda gelecek vadeden yeteneklere ulaşmak amacıyla 14-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında Yalova Tenis ve Dağcılık Kulübü kortlarında 10:00 ile 13:00 saatleri arasında sporcu seçmelerimizi yaptık. İlimizin çeşitli okullarından 76 sporcu seçmelere katıldı ve bu seçmelerde 24 sporcu seçilerek projeye dahil edilecek. Seçilen sporcularımızı 3 etap altında eğitime alacağız. İlk etap da temel hareket koordinasyonu ve algılama ile ilgili olarak 2 haftalık bir eğitim neticesinde tekrar bir eleme yapacağız. Kalan sporcular arasında 2. Etap da 3 aylık bir eğitimiz sonrasında tekrar bir eleme yapılacak ve kalan sporcularla birlikte ana kadroyu oluşturup seçilen sporcularımızı uluslararası standartlarda bir eğitime tabi tutarak önce ilimiz sonrada ülkemizi başarıyla temsil edecek kupalar getirecek sporcular olmasını sağlamaya çalışacağız. İlimizde çok yetenekli çocuklarımız. Maalesef ulaşmakta ve onları sisteme dahil etmek de sıkıntılar yaşıyoruz. Kurumumuz genel yetenek taramalarına başladığından bu yada sayısız keşfedilmemiş çocuklarımızı keşfederek yarının milli sporcularını yetiştirmeye başlandı. Kort tenisinde 9 yıl önce böyle bir çalışma yapmış ve uluslararası 5 sporcu çıkarmıştık. O zamanki olumsuz şartlarda bunu başardık. Şu anda o zamanki olumsuzlukların birçoğu artık yok ve umuyorum ki bu projemizde yaklaşık 20 sporcu hedefimiz var ve bunu gerçekleştirecek bilgi, beceri ve tecrübeye sahibiz. Bu projeyi her yıl seçmeler yaparak devam ettireceğiz” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.