Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yılmaz, "Önemli Yatırımcılar Bölgeye Çekilebilir"

Ak Parti Yalova Milletvekili aday adayı Bayram Ali Yılmaz Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Başkanı Tahsin Becan'ı makamında ziyaret ederek Afganistan'lı önemli yatırımcıların Yalova'ya çekilebileceğini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 24.02.2015 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yılmaz, "Önemli Yatırımcılar Bölgeye Çekilebilir"

Afganistan'da dev inşaat projelerini yürüten Ak Parti Yalova Milletvekili aday adayı ve Türk işadamı Mimar Bayram Ali Yılmaz YTSO Başkanı Tahsin Becan'ı makamında ziyaret ederek Afganistan'da yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler aktardı. Afganistan'da ki önemli yatırımcıların Türkiye'de yatırım imkanları aradıklarını dile getiren Yılmaz bu yatırımcıların Yalova'ya çekilmesinin mümkün olduğunu dile getirdi. Afganistan Ticaret Odaları Birliği Başkanı'nın da Yalova'ya gelmek ve burada ki yatırım imkanlarını yerinde incelemek istediğini vurgulayan Yılmaz, Türkiye'nin Afganistan'da ki bu kurumla eş düzeydeki kurumu konumundaki Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) kanalı ile yapılacak bir davetle Yalova'da bir toplantı tertiplenebileceğinin altını çizdi.

Yalova'nın ekonomik hayatının canlanmasında yabancı yatırımcıların bölgeye çekilebilmesinin önemine de vurgu yapan Yılmaz, "Yatırım alanlarını ilimizin hassasiyetlerine göre belirleyerek Afganlı önemli yatırımcıları ilimize davet ederek ilimizin potansiyellerini onlara anlatabiliriz. Yalova'ya yapılacak önemli ölçekli yatırımlarla ilimizde istihdam alanları oluşturulabileceği gibi önemli ekonomik girdiler de sağlamak mümkün" diye konuştu.

YTSO Başkanı Tahsin Becan da Yalova'ya yabancı yatırımcıların çekilmesi ve Yalovalı yatırımcılarla işbirliği imkanlarının oluşturulmasını önemsediklerini vurguladı. Becan bu konuyla ilgili detaylı bir görüşmenin yapılabileceğini de dile getirdi. Becan Ak Parti Yalova Milletvekili aday adayı Bayram Ali Yılmaz'ın ziyaretinden duyduğu öneminde altını çizerek Yılmaz'a başarılar diledi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.