Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Yarım Kalan İşi 28 Mayısta Tamamlayacağız”

AK Parti Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimleri ile ilgili net konuştular. Vekiller, “Yarım kalan işi 28 Mayıs’ta tamamlayacağız” diye konuştular.

Haber Giriş Tarihi: 19.05.2023 14:19
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Yarım Kalan İşi 28 Mayısta Tamamlayacağız”

14 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimleri ile ilgili AK Parti’de bir basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü, AK Parti Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol ise 14 Mayıs seçimlerinde partinin 3. Sıra milletvekili adayı olan Erhan Dede, ile AK Parti Kadın Kolları Başkanı Selihan Dicle Şimşek, belediye başkanları ve partililer de katıldı. Toplantının açılış konuşmasını AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü gerçekleştirdi. Seçimde partiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Güçlü, “14 Mayıs’ta yapılan seçimlerden AK Parti olarak çok büyük bir başarı ile çıktık. Milletimizin feraseti bize bu başarıyı yeniden nasip etti. Bu da bize şunu gösterdi ki; Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımızın hepsi yapılan onca algı operasyonlarına rağmen sağduyusunu kaybetmemiştir. Ben tüm Yalovalı hemşerilerime ve milletimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Büyük bir oranla seçilecek”
Güçlü’nün ardından 14 Mayıs seçimlerinde partinin 3. Sıra milletvekili adayı olan Erhan Dede söz aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2. Turda büyük bir oranla seçileceğine inandığını dile getiren Dede, “14 Mayıs seçimlerinde partimiz 2 milletvekili çıkartarak Yalova’mızı mecliste güçlü bir şekilde temsil hakkını bir kez daha yakaladı. Bu süreçte sayın Cumhurbaşkanımıza ve buradaki dava arkadaşlarımıza omuz vermekten, onlarla mücadele etmekten büyük bir onur ve gurur duydum. 14 Mayıs Türkiye Yüzyılının seçimiydi. Biz de buna inandık ve sahada teşkilatımız ve vatandaşımızın da buna ne denli büyük bir inanç içerisinde olduğunu gördük. Biz bu yola çıkarken hedefimiz meclise 3 vekille gitmekti. Öyle de çalıştık. Nasip değilmiş. Yalova’da yine de birinci parti olduk. Bundan sonra onların ülke kalkınmasına ve Yalova’mıza değer katacaklarına gönülden inanıyorum. En önemlisi Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimlerinde Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Yalova’dan en güçlü desteği sağlamak ve onu yeniden Cumhurbaşkanı seçmektir. Ben Cumhurbaşkanımızın çok büyük bir oy oranı ile de seçileceğine inanıyorum” dedi.

“Yarım kalan işi tamamlayacağız”
AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol da toplantıda bir konuşma yaptı. Seçimin tam bir sevgi ve saygı çerçevesinde geçtiğini dile getiren Akyol,  “Yüzyılın seçiminin 1. Bölümünü tamamladık. Sevgi ve saygı çerçevesinde bir kampanya yürüttük. Şimdi yarım kalmış bir işimiz var. Onu da 28 Mayıs’ta tamamlayacağız. Türkiye’nin şahlanışına hepimiz şahitlik edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Seçimi öden tamamlamak önemli bir moral oldu”
Toplantının son konuşmasını ise AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş yaptı. Yalova halkına, parti teşkilatına ve Cumhur İttifakını oluşturan partilerin teşkilatlarına ortaya koydukları özverili çalışmadan dolayı teşekkür eden Büyükgümüş, “14 Mayıs tarihinde bir seçim yaşadık. Yolumuza güçlenerek devam ediyoruz. Biz seçim sürecine sadece bir propaganda süreci olarak bakmadık, bakmıyoruz. Bizim fikirlerimizi anlattığımız, seçmenin dinlediği ve karşılığında da oy beklediğimiz bir süreç olarak görmüyoruz. Bunun yerine yaptığımız çalışmaları, yapacaklarımızı ve bunların muhasebesini, vatandaşlarımızın ne beklediğini ve bu çalışmalara nasıl katkı sunacağını değerlendirdiğimiz bir süreç olarak görüyoruz bu dönemi. Biz her zaman katılımcı demokrasi ile kendi siyasetine yön veren, teşkilatıyla milletten aldığı destekle, direktifle yoluna devam eden bir siyasi kadroyuz. Çok canlı ve heyecanlı bir süreci teşkilatlarımızla birlikte başarıyla tamamladık. Burada bizim en büyük gücümüz adaylar olarak bizim aramızdaki güçlü kardeşlik ve dayanışmamızdı. Teşkilatımızla da güçlü bir birlikteliğe sahibiz. Siyaseti aramızdan bazılarının bazı makamlara taşındığı bir oyun olarak görmüyoruz. Bunun tersine bu mücadeleyi bir dava ve medeniyet mücadelesi olarak değerlendiriyoruz. O nedenle diğerlerinin bu manada siyaset hususunda çalışanları olabilir, teşkilatları olabilir. Ama bizim inanmış kadrolarımız var. Ve bu inanmışlığı ve adanmışlığı da Yalova’nın her köşesine gittiğimizde canlı bir şekilde gördük. Ben AK Parti teşkilatlarımıza da en derin şükranlarımızı sunuyorum. Yalova’nın her köşesinde onların fedakarca bizlerle omuz omuza mücadelesi olmasaydı bu süreç başarılamazdı. Yine Cumhur İttifakında bizlerle birlikte olan ve özveri ile sahada çalışan tüm siyasi partilerin il yöneticileri ve kadrolarına da çok teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımızın Yalova’da seçimi önde tamamlaması bizler için güçlü bir sonuç ve moral oldu. Önümüzdeki seçim 2 turlu ve 50+1 hususu olduğundan bir kez daha sandık başına gideceğiz. Hedefimiz Yalova’da da yüzde 50’nin üzerine çıkmak. Bugünden itibaren de bu hedef için çalışacağız” dedi.

“Torunumu çok güldürdü”
Basın toplantısında bir basın mensubunun 14 Mayıs seçimlerinde CHP 2. Sıra Milletvekili adayı olan Mehmet Gürel’in propaganda döneminde yayınladığı videoları hatırlatması üzerine söz alan AK parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, “Ben Mehmet Gürel’in sosyal medya da yayınladığı o videoları bir iletişim hatası olarak değerlendiriyorum. Sağolsun bizden çok reklamımızı yaptı. İsmimizi daha geniş kitlelere ulaştırdı. Kendisine has güzel bir mizahi üslupla bunları süsledi. Seçim çalışmalarına da rekabetimize de renk kattı. Kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol ise, “Onun yaptığı videolar 6 yaşındaki torunumu çok güldürdü. Torunumun yüzünü güldürdüğü için ben de kendisine çok teşekkür ediyorum. Tabi kendisi siyasete yeni girdi. Olur böyle şeyler. Bizi takip etsin. Öğrenecek siyaset nasıl yapılır” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.