Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Yalova Ve Çiftlikköy’de Bizim İçin Zor Olan Belediyeyi Kazanamamak”

İYİ Parti Yalova İl Başkanı Osman Kendir yerel seçime yaklaşılan şu günlerde iddialı açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 02.12.2023 11:14
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Yalova Ve Çiftlikköy’de Bizim İçin Zor Olan Belediyeyi Kazanamamak”

Yalova ve Çiftlikköy Belediye Başkanlıklarını kazanmaya yakın olduklarını dile getiren Kendir, “Doğru aday ve güçlü teşkilatla Yalova ve Çiftlikköy’de bizim için zor olan belediyeyi kazanamamak” dedi.

31 Mart 2023 tarihinden gerçekleşecek olan Mahalli İdareler Seçimleri için partilerde hummalı bir çalışma sürüyor. Bu çerçevede İYİ Parti’de de 20 Kasım 2023 tarihinde start alan belediye başkanlığı aday adaylık başvuru süreci 22 Aralık 2023 tarihine kadar devam edecek. İYİ Parti Yalova il Başkanı Osman Kendir, partiye il merkezi, ilçe ve beldelerde ciddi bir rağbet olduğunu ifade etti. Bundan son derece memnun olduklarını dile getiren Kendir, “İYİ Parti’de aday adaylık takvimi 20 Kasım 2023 tarihinde başladı 22 Aralık 2023 tarihinde sona erecek. Yani biz sürece yani başladık. Bununla ilgili de geçtiğimiz gün Kaytazdere Beldemizde İYİ Parti’den belediye başkan aday adaylığı ve İl Genel Meclisi üyeliği için bir aday adaylık başvurusu vardı onun açıklamamızı gerçekleştirdik. Aday adaylık başvuruları geldikçe de bunu kamuoyumuzla paylaşıyoruz. Şu anda partimize ciddi anlamda da bir rağbet var. Bu bizi son derece memnun ediyor. Bazı bölgelerde aday adaylığı sürecinin bitmesini beklemeden adayımızı da açıklayabiliriz.” dedi.

“3. Bir yol açacağız”
İYİ Parti’nin Yalova’da seçime girdiği her yerde üçüncü bir yol olacağını ifade eden Kendir, “Genel başkanımızın bize verdiği çok büyük bir sorumluluk var. Biz de o sorumlulukla çalışıyoruz. Bizim aday gösterdiğimiz her yerde vatandaşımız 3 bir yolun açıldığını görecek. Yani vatandaşı 2 parti arasındaki bu sıkışıklıktan kurtaracağız. Bazı önemli isimlerle de görüşmelerimiz devam ediyor. Onlara biz gidiyoruz. Bazı isimler de kendileri bizimle görüşmek istediklerini iletiyorlar. Rekabetçi bir ortam oluştu. Bunların arasından kazanacak adayı seçmek istiyoruz. Ama şundan kimsenin şüphesi olmasın ki Yalova’da İYİ parti olarak biz kuvvetli bir adayla çıkacağız. Adaylarımızı açıkladığımızda Yalova, ilçe ve beldelerde olabilecek en iyi adaylarla seçime gireceğimizi herkes görecek. Her bölgede değil ama birden fazla güçlü adayın yer aldığı yerlerde belki bir anket çalışması da yapılabilir. Benim il başkanı olarak ilk görevin kurumsal yapıyı Altınova’dan Armutlu’ya kadar tesis etmek. Ardından bu yapıların işleyişini sağlamak ve seçime doğru adaylarla girmek. Yanında yürüyemeyeceğimiz kimsenin aday olmasını da istemiyoruz.” diye konuştu.

“Kazanan Yalova olacak”
Halkın artık 2 kutuplu sistemden sıkıldığını ve alternatif aradığını da dile getiren Kendir, “Yalova’da bugüne kadar hep birine rağmen birine oy verilen bir sistemle karşılaştık. Bunun tek nedeni ise üçüncü bir yolun ya da alternatifin oluşamamasıydı. Biz bunun oluşması için mücadele ediyoruz. Böyle olduğunda da seçmenin tercihi kazanacak. Yani kazanan Yalova olacak. Biz İYİ Parti olarak kazanma iddiası ile varız. Kimin kazandığı ya da kaybettiği bizi hiç ilgilendirmiyor. Bizi ilgilendiren tek şey var, o da bizim kazanmamız. Biz kazandığımızda Yalova kazanacak. 14 belediye var Yalova’da. Bunların tamamını 22 yıldır iktidarda olan parti bile kazanamıyor. Bizim belediye başkanlarımı her yerde halkın taleplerini ve projelerini ortaya koyacaklar. Dolayısıyla diğer adaylar da projelerle halkın karşısına çıkmak zorunda kalacaklar. Dolayısıyla vatandaşa söz vermiş olacaklar. O zaman da kimin kazandığının bir önemi olmayacak. Derdimiz kaybettiğimiz yerlerde bile Yalova’ya kazandırmak.” dedi.

“Vatandaş alternatif arıyor”
İYİ Parti olarak doğru aday ve güçlü adayla Yalova ve Çiftlikköy’de zor olanın seçimi kazanamamak olduğunu da dile getiren Kendir, “Biz Yalova ve Çiftlikköy’de seçimi kazanmaya en yakın partiyiz. Bunu da mevcut sistemden sıkılmış ve bunalmış insan topluluklarını gördüğüm ve bildiğim için söylüyorum. Türkiye’de 2 kutuplu bir sistem var. Kutup başları ise tahterevalli gibi sistemin kendilerine çalışmasını istiyor. Bu sistemde her iki taraftan sıkılan insanlar da bir seçenek arıyorlar. Yerelde de aday önemli. Doğru, liyakatli, temiz bir adayı koyduğumuzda da Yalova’da ve Çiftlikköy’de seçim kazanmamak zor olur. Bu ortamda kazanmak en kolayı. Biz doğru aday ve güçlü teşkilatla seçime gireceğiz.” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.