Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Yalova Lisesi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılına Yetiştirilmeli”

Gelecek Partisi Yalova İl Başkanı Kürşat Emre Çandır Yalova Lisesi’nin temelinin neden atılmadığı konusunun kamuoyu tarafından merak edildiğini dile getirerek, “Yalova Lisesi 2023/2024 Eğitim ve Öğretim Yılına yetiştirilmelidir” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 13.12.2022 11:23
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Yalova Lisesi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılına Yetiştirilmeli”

Depreme dayanıksız olduğu için yıkılan Yalova Lisesi’nin yapımına halen başlanamadı. Bu duruma tepki gösteren Gelecek Partisi Yalova İl Başkanı Kürşat Emre Çandır,  “Yaklaşık iki sene önce, eğitime elverişli olmadığı için yıkılan, bu süre zarfında öğrenci kaydı almayan ya da alamayan, halen de temeli atılmayan Yalova Lisesi inşaatına bu yıl da başlanmadı. Koskoca 1 yıl geçti, ama temel atılmadı. Ne yazık ki, 2023'ün başında temeli atılsa bile, 2023-2024 eğitim öğretim yılına yetişmesi mümkün görünmüyor. Bu süre zarfında, ortada okul olmadığı için Yalova Lisesi'ne kayıt yaptıramayan öğrencilerimiz, çareyi çevre okullara yığılmakta buldu. Bu okulların da kapasitesi yetersiz olduğu için, eğitimin kalitesinde belirgin bir düşüş görüldüğü aşikar. Bazı laboratuvarların kapatılıp sınıfa çevrilmek zorunda olunduğu, birçok sınıfta haddinden fazla öğrencinin eğitim görmek zorunda kaldığı görülüyor. Bu durum kabul edilemez” dedi.

“Millet Bahçesi’ne ihtiyaç var mıydı”
Millet Bahçesi çalışmalarının hızla devam etmesine rağmen Yalova Lisesi için taş üstüne taş konmadığını ifade eden Çandır, “Yalova Lisesi inşaatı bekleyedursun, Çiftlikköy'de Millet Bahçesi inşaatı tam gaz gidiyor. Her tarafı yemyeşil doğa harikası bir şehirde, hiç ihtiyaç olmadığı halde bir Millet Bahçesi yapılması baştan saçma iken, nasılsa başladı ve bitmek üzere. Yalova'yı yönetenlerin de göğsünü gere gere Millet Bahçesi pozu verdiklerini görüyoruz. Doğa harikası Termal, Hersek Lagünü, muhteşem sahil bandı ile birbirinden farklı seçenekleri Yalova'mızda bulmak mümkünken, milyonlarca lira harcanarak ama ivedilikle, ama acilen, ama hemen bir Millet Bahçesi oluşturulması, samimiyetsizlik göstergesi değil de nedir? Yalova'ya hizmet etmek istiyorsanız, yeni Yalova Lisesi'ni, 2023-2024 Eğitim ve Öğretim sezonuna yetiştirirsiniz. Yahu, bize sorsaydınız söylerdik, burası Yalova Lisesi olacak zaten diyecek etkili yetkililerimizin seslenişini duyar gibiyim. Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi gibi, üzerinden hatırı sayılır bir zaman geçtikten sonra Yalova Lisesi'nin tekrar eğitime başlaması, ancak, ‘şimdi bana kaybolan yıllarımı verseler’ şarkısını bize yüksek sesle söyletiyor. Diyorum ki; acaba Yalova Lisesi'nin yerine Millet Bahçesi mi yapılsa? Çabucacık , ivecen biter değil mi? Öyle ya, yatıp yuvarlanmanın, eğitim öğretimden çok daha makbul olduğu vakitlerdeyiz” diye konuştu.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.