Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

"Yalova Esnafı En Yüksek Desteği Verecektir"

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması kapsamında seçim çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiklerini ifade ederek, Yalova’nın dört bir tarafında seçim kampanyalarını sürdürdüklerini dile getirdi.

Haber Giriş Tarihi: 04.04.2017 09:29
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
 "Yalova Esnafı En Yüksek Desteği Verecektir"

AK Parti teşkilatı AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ve Milletvekili Fikri Demirel’in önderliğinde saha çalışmalarına son sürat devam ediyor. AK Partililer hafta sonu Yalova’daki pazarcı esnafı ile bir araya geldi. Buradaki esnafın sorunlarını dinleyen AK Parti kurmayları gerekli istişarelerde bulunup çözüm noktasında gerekli adımların atılacağının sözünü verdiler.

"Yatırımlar ve hizmetler devam ediyor"

AK Parti Teşkilatı olarak tüm kadroların Yalova’da etkin bir çalışma sergilediğini ifade eden Başkan Öztabak, gerek esnaf ziyaretleri, gerekse kurum ziyaretleri gerçekleştirdiklerini ve neden ‘Evet’ denilmesi gerektiğini anlattıklarını söyledi. Öztabak, bu anlamda Seçim Koordinasyon Merkezinin günlük programları kapsamında yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. Başkan Öztabak, Yalova halkına AK Parti hükümeti olarak birçok yatırım sözü verildiğini ve hizmetlerin her anlamda devam edeceğini söyledi.

Esnafa Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi anlatıldı

Esnafa 18 maddeden oluşan anayasa paket değişikliğini anlattıklarını söyleyen Başkan Öztabak, “Kalıcı istikrarın sağlanması için seçimden mutlaka tek başına iktidar çıkacak. 2023 hedefleri ivme kazanacak, hızlı ve etkili yönetim, ekonomik büyüme, refah ve kalkınmanın garantisi olacaktır. Yeni sistemle birlikte hızlı karar alan, hızlı icraat ve reform yapan, etkin bir yönetim modeli oluşacak. Vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayan, gelişmelere ayak uyduran, kurumların hızlı çalışmalarını sağlayan bir işleyiş hakim olacak. Bürokrasi azalacak, büyüme hızlanacak. Güçlü yasama, güçlü icraat ile vesayet sistemi tamamen tasfiye edilecek. Yasama ve yürütme güçlenecek, devletin gerçek sahibi millet olacak. Yönetimde çift başlılık ortadan kalkacak. Güvenli ve huzurlu bir Türkiye için, Güçlü meclis ile güçlü temsilin oluşacağına dikkat çekerek birlik ve uzlaşma içerisinde Cumhurbaşkanı yüzde 50’nin üzerinde bir oy ile doğrudan halk tarafından seçilecek.” dedi.

"Yalova esnafından güçlü bir ‘Evet’ bekliyoruz"

Başkan Öztabak, “16 Nisan’daki halk oylamasına sayılı günler kaldı. Yalova’da en yüksek evet oyunun çıkması için çalışmalarımız kesintisiz bir şekilde devam edecek. Yalovalı hemşerilerimizin de halk oylamasında en yüksek desteği vereceğinden şüphemiz yoktur” şeklinde konuştu.

"Bu bir rejim değişikliği değil, sistem değişikliğidir"

Milletvekili Fikri Demirel ise şu ifadeleri kullandı: “Önümüzde Türkiye'nin kaderini belirleyeceğimiz bir seçim var. Bu süreçte AK Parti ailesi olarak vatandaşlarımızın önüne ve oyuna sunduğumuz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Anayasa değişikliğini en iyi şekilde anlatmaya çalışıyoruz. Türkiye'nin bir daha kriz ve kaos ortamlarını görmemesi için, istikrarın devam etmesi için sistem değişikliğine gidiliyor. Bu bir rejim değişikliği değil, sistem değişikliğidir. Biz inanıyoruz ki milli ve manevi değerlere bağlı, inançlı, vatanını seven, bayrağı uğruna canını vermede geri durmayan hemşerilerimizde bu seçimde hassas davranacaklardır. 15 Temmuz'da Yalova’da ve Türkiye’de milletimiz ile birlikte darbeye karşı durduysak, referandumda da Türkiye'nin büyümesine hayır diyenlere en güzel cevabı vermek için birlikte duruşumuzu sergileyeceğiz.”

"Esnafımız için gerekli tedbirler alınıyor"

Hükümetin esnaf ve sanatkara yönelik yeni düzenlemeleri hakkında da bilgiler veren Vekil Demirel, gerek terör örgütlerinin ülkemizde uygulamaya çalıştığı hain planlar, gerek dış mihrakların oynadığı oyunlar nedeniyle durgun ve sıkıntılı bir süreç yaşayan esnaf ve sanatkarı rahatlatmak için bir takım tedbirler aldıklarını, hükümetin üretenin, çalışanın, yatırım yapanın, istihdam sağlayanın yanında olduğunu dile getirdi. Demirel, yeni sistem ile bölgesinde ve dünyada söz sahibi, terör ile aktif mücadele eden, tehlikenin gelmesini beklemeden nerede olursa olsun müdahale eden bir anlayış içerisinde olduklarını ve Türkiye'nin referandumdan sonra yeni bir sistem değişikliğiyle 2023 hedeflerine koşar adımlarla ilerleyeceğini söyledi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.