Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

"Yalova Belediyesi Ustalık Dönemin Olacak"

AK Parti Yalova Belediye Başkan Aday Adayı İsmail Atik düzenlediği basın toplantısın da basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Haber Giriş Tarihi: 27.11.2023 09:11
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
"Yalova Belediyesi Ustalık Dönemin Olacak"

Burada konuşan Atik 3 dönem belediye başkanlığı sonrasında sahip olduğ bilgi ve birikimi Yalova'ya hizmet için kullanmak istediğini ifade etti. Atik, "Yalova Belediyesi ustalık dönemin olacak" dedi.

Yalova Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusunu Cuma Günü AK Parti İl Binasında gerçekleştiren İsmail Atik, düzenlenen toplantıda basın mensupları ile bir araya geldi. Burada aday adaylık gerekçesinden aday gösterilmesi ve belediye başkanı seçilmesi durumunda yapacağı projelere kadar her alanda açıklamalarda bulunan Atik, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Burada belediye başkan adayı gösterilmesi durumunda seçimi kazanacağını ifade eden Atik, "2024 yılında yapılacak olan genel seçimde  Yalova Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurumu yaptım. Yalova Belediyesi önemli bir kurum. İlimizin en büyük belediytesi. Marmara bölgesinde de Yalova şehir olarak diğer lokasyonlara göre avantajları ve potansiyelleri yüksek olan bir il. Oturmuş bir belediye yapısına sahibiz. Yalova Belediyesi yüz yıla yakın tarihi ile köklü bir kurum. Ben de daha önceden Termal'de 3 dönem boyunca belediye başkanlığı yaptım. Yani bende tecrübeli bir belediye başkanıyım. 2019 yılında Yalova Belediye Başkanlığı için aday adayı olduk ancak genel merkezimiz diğer aday arkadaşımızı tercih etti. Bugün yeni bir sürece başladık. Aday gösterilmemiz durumunda Yalova'mızı yerel seçimi çok kolay bir şekilde kazanacağımızı düşünüyorum. Yalova ile ilgili projelerimiz var. Yapılacak çalışmalarımız var. Belediyeyi devralırsak devam eden işleri tamamlamak gibi bir misyonumuz var. Ben neler yapacağımızı ve planlamalarımızı aday gösterilirsek eğer bir sonraki toplantıda sizlerle paylaşacağım." dedi.

"Tecrübe ve birikimimi Yalova için kullanmak istiyorum"
3 dönem boyunca Termal Belediye Başkanlığı görevini sürdürdüğünü ve bu görev süresi içerisinde çok ciddi tecrübe ve bilgi birikimine sahip olduğunu ifade eden Atik, "2019 yılında ben Termal Belediye Başkanlığı görevinden ayrılırken 3 dönem belediye başkanlığı yapmanın bize verdiği bilgi ve birikime sahiptim. Devletimizin koridorlarında nasıl gezileceğini biliyoruz. Siyasetimizin o koridorlarda ne kadar etkili olduğunu da vakti zamanında gördük. İsmail Atik olarak belediye başkanlığı bize nasip olursa çok önemli işler başaracağıma inanıyorum. Yani demem o ki eğer aday gösterilir ve Yalova Belediye Başkanlığı görevini alırsak bu bizim ustalık dönemimiz olacak. Ben tecrübemi ve birikimimi Yalova için kullanmak istiyorum." diye konuştu. 

"Kentsel dönüşüm birinci önceliğim"
AK Parti Yalova Belediye Başkan Aday Adayı İsmail Atik, aday gösterilmesi ve belediye başkanı seçilmesi halinde ilk önceliğinin kentsel dönüşümün hızlandırılması olacağını ifade etti. Yalova'nın depremde acı kayıplar verdiğini de hatırlatan Atik, "Yalova depremi yaşayan bir il. Kısa bir süre öncede Kahramanmaraş depreminde yüreğimiz bir kez daha yandı. Dolayısıyla deprem bu ilin gerçeği ve birinci önceliğidir. Göreve gelmem durumunda ilimizin yapı stokunun içinde 1999 yönetmeliğinden önce yapılmış binaların dönüşümünün hızlandırılması ve tamamlanması birinci önceliğim olacak. En önemli varlık insandır. İnsanlarımızı korumamız lazım. Yalovalıların deprem güvenli konutlarda yaşamalarını sağlayacak adımları ivedilikle atmamız lazım.

Trafik konusunda da mutlaka çalışmalar yapmamız lazım. Şehiriçindeki ana arterlerin arttırılması lazım. Bu dönüşümle paralel olarak şehrimizin anaarterlerini de arttırmak gibi bir planlamamız var.
Yalova eğitim düzeyik yüksek bir il. Önemli oranda üniversite mezunu var Yalova'da. Dolayısıyla ilimizde istihdam kapasitesini arttırmaya yönelik adımlar atacağız. Yerel yönetim olarak Yalova'da istihdamı geliştirecek çalışmaları destekleyecek ve önünü açacağız.
Yine ilimizde hızla devam eden OSB çalışmaları var. Bunlar tamamlandığında ilimize önemli rakamlarda insan gelecek. OSB'lerle Yalova'nın entegrasyonunun sağlanması lazım." şeklinde konuştu.

"Turizm tesis alanları oluşturacağız"
Yalova'nın turizm alanında da geliştirilmesi için adımlar atılacağına dikkat çeken Atik, "Yalova Sabiha Gökçen Hava Alanı dolayısıyla Avrupa, Ortadoğu ve Orta Asya ülkelerine 5-6 saat mesafede. Biz 21 yüzyıl turizm anlayışı çerçevesinde bunu da planlamak zorundayız. Yalova'da günübirlik ve konaklama ile ilgili turizm tesis alanları oluşturmak durumundayız. Dolayısıyla Yalova'da belediyeyi kazandığımızda devletimizin gücünü ve imkanlarını ilimiziğn turizminin gelişiminde etkin şekilde kullanacağız." dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.