Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yakup Koçal’dan Belediye Başkanına Uyarı

Yalova Belediyesi eski Başkanı Yakup Koçal, Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu’nun üniversite kararını sahiplenmesini eleştirerek “Bu kadar utanmazlıkta olmaz artık. Üniversite konusunda tek konuşmaması gereken kişi Yalova Belediye Başkanıdır” dedi

Haber Giriş Tarihi: 21.05.2008 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yakup Koçal, Binicioğlu’nu eleştirdiği açıklamasında, “İflas ettirdiği Belediyenin her gün yaşanan rezaletlerini örtbas etmek için “doğalgaz” konusunda yaptığı gibi, kendisiyle ilgisi olmayan ve hiçbir katkısının bulunmadığı “Üniversite” konusuna sahip çıkmaya çalışarak, zevahiri kurtarmak istiyor. Bu davranış Yalovalıları saf yerine koymaktır ve hakarettir.

Dört yıl evvel, Hükümet tüm illerde Üniversite açma kararı aldı. Yalova’nın gerekli hazırlığı yapmadığı gerekçesiyle bugüne kadar, 72 İl için alınan kararlara dâhil olamadı. Gözüken o ki, Hakkâri, Şırnak ile beraber 81 il arasında en son olarak Yalova için de karar çıkacak. Bu gecikmenin müsebbibi Yalova Belediyesidir. Bizim dönemimiz de öncelikli olarak ele alınan Üniversite konusuna katkı yapmak amacıyla 2 adet bina yaptırmıştık. Bunlardan biri Yüksek Okullar için, diğeri de İktisat Fakültesi için kullanılacak ki, fakültenin üç yıl gecikmeli açılmasının sorumlusu da yine Başkanın kaprisleridir.

Her şeye rağmen Üniversite kararının çıkacak olmasından dolayı Başbakan Sayın Tayyib Erdoğan’ın şahsında TBMM üyelerine teşekkür ederiz. Ama keşke Yalova son dört yıl içinde birkaç bina daha yapıp, hazırlıklarını tamamlasaydı, böylece hem kararın gecikmesine sebep olunmaz, hem de karar çıkar çıkmaz hayata geçme şansı bulunabilirdi. Şimdi kararı müteakip fiziki mekânların hazırlanmasını beklemek durumundayız. Üniversite talebinden iki türlü kentsel menfaat bekleniyordu; esnafa ticari katkı ve kültürel seviyenin arttırılması. Belediye plansızlıkları ve öngörüsüzlüğüyle zaten esnafın işini neredeyse bitirdi. Bütün bu yaşananlara rağmen Belediye Başkanının çıkıp, Üniversiteyi sahiplenme gayreti Yalovalıları görmez, duymaz, anlamaz zannetmek de tek kelimeyle aymazlıktır” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.