Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Tutuk’un Dürüstlüğü Ve Samimiyetine İnanıyoruz”

İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’un kamunun malı olan belediye arsalarının korunması adına ortaya koyduğu çabayı samimi ve dürüst bulduklarını dile getirdi.

Haber Giriş Tarihi: 02.02.2021 09:59
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Tutuk’un Dürüstlüğü Ve Samimiyetine İnanıyoruz”

Tatar, Tutuk’tan önceki dönem belediye döneminde ihalesi gerçekleşen Rizom’un da hangi şartlarda ihale edildiğini kamuoyu ile paylaşmasını istedi.

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk Yalova Belediyesi’ne ait arsaların satılması ile ilgili olarak Vefa Salman ve sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıklamıştı. Bu açıklamaya dayalı olarak bir açıklama da İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar’dan geldi. Tatar, Tutuk’un bu anlamda dürüst ve samimi olduğuna inandığını dile getirdi. Kamuya ait belediye arazilerinin sorumsuzca çarçur edilmesini doğru bulmadığını belirten Tatar, “Yalova Belediyesinin ocak ayı belediye meclisinde Sayın Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk yapmış olduğu açıklama ile bir önceki Belediye Başkanı ve Yönetiminin, belediyeye ait arsaları değerinden düşük bedelle, icra yoluyla, kamu zararı vererek sattığını beyan etmiştir. Bu satıştan dolayı borcunda resmi olarak kayıtlardan düşmediğini, konu hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söylemiştir. Yalova halkının sahip olduğu değerleri kim, hangi şekilde, kimlere haksız rant olarak sağlıyorsa gerçeklerin ortaya çıkması konusunda bizde kendilerine gereken desteği veririz. Önceliğimiz gerçeklerin ve hakikatin ortaya çıkmasıdır. Yalova Halkının sahip oldukları hakların birilerine gayri meşru yollarla geçmesine fırsat verilmemelidir. Yalova halkını kim mağdur ettiyse, kamuyu kim zarara uğrattıysa üzerine titizlikle gidilmeli ve gerekenler yapılmalıdır. Bizler bu konuda Başkan Vekili Mustafa Tutuk' un samimiyetine ve dürüstlüğüne inanıyoruz” dedi.

Tatar açıklamasını şu sözlerle sürdürdü, “Başkan Vekilimizden yapmış̧ olduğu bu açıklamalara ek olarak hazır başlamışken, geçmiş̧ dönemlerde yine Yalova kamuoyunun yakından bildiği bir konu olan, geçmiş belediye dönemlerinin birinde TİGEM Arazileri içindeki Rı̇zom Tatil köyüne tahsis edilen arazinin hangi şartlar ve emsallerle ihale edildiğini araştırıp, bu konuda kamuoyuna gerekli açıklamayı yaparsa, Yalova halkı gerçekleri öğrenmiş̧ olur. Ocak ayı meclisinde 5. maddede Yalova Belediyesinin Resmi kurumlara olan borcu için belirlenen, okul arsalarının takasına konu rayiç değerlerinin ve belediyenin resmi kurumlara olan yekûn borcunun kamuoyuna açıklanmasını kendisinden talep ediyoruz. Bugüne kadar Yalova Belediyesinde hangi dönemde ne kadar arsa satışı olmuş, hangi bedellerle satılmış, kimler kimlere bu arsaları satmış. Son günlerde kişiye özel imar planları ve kat artışları ile ilgili olarak kamuoyunda haberler dolaşmaktadır. Kendisini bu konuda daha dikkatli ve şeffaf olmaya davet ediyoruz. Yalova hepimizin. Şehrimize ve halkımızın haklarına sahip çıkacağız”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.