Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Turizmi Geliştireceğiz”

Ak Parti Yalova Belediye Başkan adayı Yusuf Ziya Öztabak ilin en önemli sektörlerinden birisi durumundaki turizmin yapılan yatırımlarla geliştirileceğini dile getirdi.

Haber Giriş Tarihi: 18.03.2019 08:19
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Turizmi Geliştireceğiz”

Radyo Gözde’ye konuk olan Ak parti Yalova Belediye Başkan adayı Yusuf Ziya Öztabak önemli açıklamalarda bulundu. Sözlerine seçim çalışmaları hakkında bilgi vererek başlayan Öztabak, “Belediye başkan adaylığımız açıklandı. Aradan 4 ay geçti. O süreden itibaren sürekli vatandaşlarımızla bir araya geldik. Bu toplantılarda halkımızın bize gösterdiği teveccühten de son derece memnunuz. Edindiğimiz bir diğer izlenim daha halkın mevcut belediyenin 5 yıl içerisinde hizmet üretemediğidir. Yeni dönemde daha güçlü, hükümetin imkanlarını Yalova’ya taşıyacak bir yönetim talebini de halkımızdan alıyoruz. Bizim seçimi kazanacağımızla ilgili hiçbir kuşkumuz yok.

Belediye başkanı olmak öncelikle ihtiyaç sahipleri için önemli çalışmalar yapma zorunluğu ve sorumluluğunu da beraberinde getirir. Bizim daha önceden bu konuda yaptığımız çalışmalar vardı. Bunlar devam edecek. Gıda Bank, Giysi Bank ve Aşevi gibi projeler hayata geçecek. Bir şehir de bu akşam çocuğuma ne yedireceğim, evimi nasıl ısıtacağım diye düşünen bir aile varsa o ili belediye başkanı asla iyi bir belediye başkanı olamaz. Biz in sosyal sorumluluk projelerimiz de bu ihtiyaçlara da cevap verecek” dedi.

Hastane 2010 sonunda hizmete girecek
400 yataklı Yalova Devlet Hastanesi konusuna da değinen Öztabak, “Ekonomik sebeplerden dolayı tamamlanmaya yakın projeler yapılırken yeni yatırımlar yapılmazken, Cumhurbaşkanımız ilimizin en büyük ihtiyacı olan 400 yataklı Devlet Hastanesi’nin yapımına izin verdi. Bu Yalova’ya verdiği önemi de gösteriyor. 233 milyon TL bedelle ihalesi gerçekleşti. Sağlık Bakanımız da açıkladı 710 gün içerisinde tamamlanacak. 2010 yılının Ekim-Kasım aylarında tamamlanacak ve hizmete girecek. Hastanenizde tüm ihtiyaç duyulan bölümler yer alacak. Faaliyete geçince en az 2000 kişinin de istihdam edileceği Yalova’nın en büyük yatırımı olacak. Sağlık Bakanımızın Yalova ziyaretinde, kendilerine Yalova Devlet Hastanesinin Eğitim-Araştırma Hastanesi’ne dönüşümünü istedik. Bakanımız da bunun mümkün olduğunu ve gerekli çalışmayı yapacaklarını dile getirdi. Bu gerçekleşirse önümüzde önemli başka bir yol açılıyor. Üniversitemizde Sağlık Bilimleri Fakültesi de açılıyor. Bunlar Tıp Fakültesi’nin de önünü açacaktır” diye konuştu.

“Sağlık turizmini önemsiyoruz”
Yalova’nın önemli bir sağlık turizmi potansiyeli olduğunu belirten Ak parti Yalova Belediye Başkan adayı Yusuf Ziya Öztabak sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Yalova’yı daha ileriye taşımayı planlarken, turizmi ve en önemlisi de sağlık turizmini ön plana alıyoruz. Termal ilçemizde başlayacak olan bir fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi de ihale edildi. Bunları yaparken bin 400 dönümlük Turizm Tahsis alanlarının hayata geçirilmesi ile ilimizin turizminin patlayacağını düşünüyoruz. Osmangazi Köprüsü Günü Birlik turizmin önünü açtı. Bu potansiyeli en iyi şekilde kullanmak istiyoruz. Top yekün bakıldığında ilimizde turizm hareketini başlatacağız. Belediye başkanı olduğumda bu yatırımların bir an önce kazandırılması için de elimizden geleni yapacağız.

Yine ilimizi temiz tutacak bacasız sanayi kuruluşlarının da ilimizde hayata geçirilmesini istiyoruz. Bunlar da hayata geçince çok önemli bir istihdam sağlayacak. Hastane de hayata geçince ortalama 6-7 bin kişilik bir istihdam sağlanmış olacak”

25 bin kişilik konser alanı geliyor
Yalova’da bir konser alanı oluşturulacağına da değinen Öztabak, “Yalı Caddesinin hemen arkasında balık restoranlarının olduğu yer ilin en güzel yeri. Ama burasını otopark olarak kullanıyoruz. Burasını halkımıza açacağız. Orada sahil düzenlemesi gerçekleştireceğiz. Yürüyüş alanları, sergi alanları, restoranlar, mola evi ve 25 bin kişilik bir konser alanı olacak. Bu alanı ağaçlarla da donatacağız.  Burası Yalova’nın en uğrak yeri olacağına inanıyorum” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.