Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Topçular, "Bu Paket Pkk'nın Ve Öcalan'ın İsteğidir"

MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçular Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan, "Demokratikleşme Paketini eleştirdi. Topçular, "Bu paketi isteyen AKP’nin kendi bağımsız siyaseti değil, PKK ve İmralı canisidir" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 03.10.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Topçular, "Bu Paket Pkk'nın Ve Öcalan'ın İsteğidir"

MHP AKP tarafından hazırlanarak Başbakan tarafından kamuoyuna sunulan Demokratikleşme Paketi'ne tepki gösterdi. Demokratikleşme Paketi adı altında PKK ve bölücü başı Abdullah Öcalan'ın isteklerinin halka dayatıldığına değinen MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçular, "Bugün gelmiş olduğumuz nokta, maalesef ülke olarak karanlık bir devre sürüklendiğimizi göstermektedir. Şuradan başlamak istiyorum;
Demokratikleşme paketi açıklanacak diye neredeyse davul zurna çaldıracak hükümet farkına varmadan bizi nasıl da demokrasinin uğramadığı üçüncü dünya ülkeleri seviyesine indiriyor? Sanki ülkemiz zorbalıkla yönetiliyor, sanki demokrasi hiç uğramamış bir ülkeye demokrasiye yeni kavuşmuş toplum imasıyla bir kez daha bu yolla milletimiz küçük düşürülmüştür.
AKP zihniyeti maalesef ülkemize bir kara leke daha sürmüştür. İlkokuldaki çocuklara Türklüğün asaletini öğretmek yerine, büyük bir gururla söylediğimiz andımızı kaldıran bu seviyesiz paketi kabul etmiyor ve kınıyoruz. Çünkü bu paketi isteyen AKP’nin kendi bağımsız siyaseti değil, PKK ve İmralı Canisi’dir. Bu da paketin hazırlanmasında kiminle çalışıldığını açıkça ortaya koymaktadır. Özel okullarda Kürtçe ya da resmi olmayan herhangi bir dille eğitim vermek bölücülüğü desteklemekten öteye gitmez. Daha önce tek dil, tek bayrak, tek millet diyen Erdoğan ne oldu da bugün kendini inkâr ederek halkı kandırmaktadır?
Alfabemize eklenmeye çalışılan harfler, köy ve kasabaların isimlerinin farklı bir dille adlandırılması, zihniyet bozukluğundan ve etnik bir unsuru yeni bir millet haline getirme uğraşından başka bir şey değildir. Açıklanan paketle yandaşların dışındakilere fayda sağlayacak tek bir madde maalesef yoktur. Eğer bir ülkenin dili tartışma konusu oluyorsa, o ülkenin bölünmesine zemin hazırlandığı bir döneme girildiğinin göstergesidir.
Başörtüsünü serbest bırakma konusunda ülkenin yüzde doksanı hemfikirdi. Bu konuyu bu paketle açıklayarak şov yapan AKP’nin, paketteki diğer maddelerle başörtüsünü aynı kefeye koyması, başörtüsünün siyasi malzeme haline getirildiğini açıkça ortaya koymaktadır.
Siyasi partilere üyelikteki kısıtlamaların kaldırılması, ileride planlanan tezgâhın önünü açmaktadır. Terörden yargılananların da siyasi partilere üye olup, kolaylaştırılan eşbaşkanlık maddesi de ileride çokça duyacağımız şu laf öbeğini doğuracaktır. “ BDP eşbakanı sayın Öcalan.” İşte bu laf öbeği senelerdir çoluk çocuk demeden, gencecik fidanlarımıza kıyan bu caniye saygınlık kazandıracaktır.
Başbakan 76 milyon destekliyor diyerek kendi kendini tatmin ediyor; hadi bir referandum yap bakalım, ülkede andımızın kaldırılmasını isteyen kaç kişi var sen ve partililerin dışında. Gezi Olaylarını referanduma taşıma hevesi güden zihniyet bu kadar önemli bir konuda referandumun gerekliliğini kavrayamamaktadır.
Özel okullar ayrı bir kurum mu ki farklı bir dilde eğitim versin? MEB ne işe yarıyor ki farklı müfredatlara müsaade ediyor? Barajı düşürüp devlet yardımını her partiye vermek, dolaylı yönden PKK’ya para aktarmaktan başka bir şey değil.
Sayın başbakan taşeronu olduğu büyük ve karanlık güçlerin isteklerini bir bir itina ve özenle yerine getirerek halkına ihanet etmektedir. Bunu da yalanla, dolanla, ihanet ve sahte göz yaşlarıyla başarmaktadır. Başbakan ayrımcılıkla mücadele edeceğiz diyor, ama asıl ayrımcılığı kendisi yapıyor. Biz andımızı göğsümüzü gere gere okumaya devam edeceğiz. Varsın bizi bu bölünmeyi destekleyen paketi onaylamadığımızdan dolayı anti-demokratik ilan etsin.
Milletimiz yıkım sürecinin son demlerine gelindiğinin farkına varmalı ve buna hazırlıklı olmalıdır. Çünkü bu hükümet artık işi çığrından çıkarmıştır. Bu milletin düne kadar tükürükleriyle boğacak kadar zavallı bir mahlûk olan Öcalan artık saygın bir hale ne yazık ki getirilmiştir.
Başbakan Erdoğan ne yaparsa yapsın, ne ile, kim ile yol arkadaşlığı yaparsa yapsın bu yüce milleti bölmeye ne kendisinin ne de arkasındaki pis ellerin gücü yetecektir. Bu pakette daha önce de belirttiğimiz gibi Öcalan'a özgürlük sağlayacak adımların ilki ve en önemlisi atılmıştır. Ancak, bu millet ne imtihanlar atlattı, şimdi de bu imtihanı alnının akıyla atlatacak ve karayı ak gösteren bu zihniyeti tarihin derin karanlıklarına gömecektir. Buradan başbakan ve zihniyetine çanak tutanlara sesleniyoruz: Yaptıklarınızın hesabını çok ağır bir bedelle ödeyeceksiniz ve tahmin edemeyeceğiniz sonuçları göreceksiniz. Biz Ülkücüler ve Türk Milliyetçileri bu vatan uğruna binlerce şehit verdik. Üç kuruşluk zihniyetlerin istediği gibi bu ülkede at koşturmasına asla izin vermeyeceğiz" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.