Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Sultaniye’de, “Dağ” Rüzgarı Esti

İYİ Parti Çiftlikköy Belediye Başkan adayı Metin Dağ’ın Sultaniye Mahallesi’nde gerçekleştirdiği konserde sahne alan Karadenizli ses sanatçısı Zeynep Başkan Çiftlikköylülere unutulmaz bir gece yaşattı.

Haber Giriş Tarihi: 25.03.2019 09:27
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Sultaniye’de, “Dağ” Rüzgarı Esti

Gecede söz alan Dağ ise, “Biz Cumhurbaşkanı değil bu ilçeye hizmet edecek belediye başkanını seçiyoruz“ dedi.

İYİ Parti Çiftlikköy Belediye Başkan adayı Metin Dağ 500 Evler Mahallesi’nin ardından 2. Konseri Sultaniye Mahallesi’nde düzenledi. Konsere Karadenizli ses sanatçısı Zeynep Başkan katıldı. Soğuk bir havaya rağmen meydanı dolduran Sultaniyeliler Dağ ve ekibine destek verdi. Gecenin açılış konuşmasını İYİ Parti 1. Sıra Belediye Meclisi adayı Murat Bektaş yaptı. Bektaş konuşmasında İYİ Parti’ye geçiş sürecini anlattı ve Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ı topa tuttu. Silpagar’ın Sultaniye Mahallesi’ne de Çiftlikköy’e de verdiği hiçbir sözü tutmadığını vurgulayan Bektaş, “5 yıl önce sislerin karşısına gelmiş ve bu kürsüden mevcut belediye başkanımız için oy istemiştik. Ben kefiliyim onu henüz tanımıyorsunuz ama beni tanıyorsunuz benim için oy verin dedik. Ancak seçildikten sonra Silpagar verdiği hiçbir sözü tutmadı. Belediyenin kapısını da, telefonlarını da, gönlünü de bu mahallenin insanlarına kapadı. İnsanlar horlandı. Telefondan arayanlar şoförü ile muhatap edildi. Bu mahalle halkından da Çiftlikköy halkından da bu kişi ile ilgili sitem işitiyorum. 5 yıllık süre içerisinde Sultaniye hiçbir hizmet görmedi. İlçe genelinde zaten üretilen bir hizmet de olmadı. Söyleyebildiği tek şey içme suyu altyapısının değiştirilmesi oldu ki. O da şaibeli ve şeffaf olmayan bir ihale ile gerçekleşti. 15 milyona bitecek işi, 33 milyon TL’ye ihale etti. Ben sizlerin adına hakkımı ona helal etmiyorum. Ben İl Genel Meclisi üyesiyim. İl Özel İdaresi Çiftlikköy Belediyesi’nin yarısı kadar bir bütçe ile çok büyük hizmetler yaptı. Köylerde neredeyse sorun kalmadı. İhalelerimizi de şeffaf yaparak, en ucuza yapan firmalara vererek gerçekleştirdik. Çiftlikköy Belediyesi gibi halkın parasını birilerine peşkeş çekmedik. Ben o nedenle Metin Dağ’ın yanındayım. İlçemizin de, Sultaniye mahallemizin de hak ettiği hizmetleri getirecek tek insanın o olduğuna inanarak Metin Başkanla hareket etme kararı aldım. 01 Nisan tarihinden itibaren Metin Dağ ve tüm ekibimizle birlikte İlçemizin her karışında hizmet üretmeye başlayacağız. Belediyeyi içine düşürüldüğü borç sarmalından da kurtaracağız” dedi.

“Sen trene biletsiz bindin”
Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın kendini hedef alan sözlerine de cevap veren Bektaş, “Bana bu trenden inen bir daha binemez diye gönderme yapıyor. Ben o trendeyken sen neredeydin. Sen bu trene biletsiz bindin. Senin yüzünden Çiftlikköy’de bu tren raydan çıktı. 31 Mart’ta bu halk seni o trenden indirecek” diye konuştu.

“15 Temmuz akşamı neredeydin”
Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’la ilgili çok konuşulacak bir iddiayı da ortaya atan Bektaş 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın korkarak saklandığını dile getirdi. Bektaş, “Buradan bir de soru soruyorum. 15 Temmuz akşamı sen nereye gizlenmiştin. O akşam herkes demokrasiye sahip çıkmak adına meydanlara koşarken Ali Murat Silpagar’ın telefonuna ulaşılamıyordu. Bütün belediye başkanlarına ulaşılırken ulaşamadığımız tek belediye başkanıydı Ali Murat Silpagar. Cumhurbaşkanımız İstanbul’a geldi. Olaylar kontrol altına alındı. Ondan sonra saat 02:00’de ortaya çıktı” şeklinde konuştu.

“Bizim yapımızda ayrımcılık yok”
CHP Çiftlikköy Belediye Başkan adayı Nedim Güler’in, “Hepinuzdan bıktuk” sözünü de eleştiren Dağ, “Bizim yapımızda ayrımcılık hiç olmadı olmayacak dedi. Tüm Çiftlikköy halkını kucaklayan bir anlayışla yönetime talip olduklarını vurgulayan Dağ, “Bir rakibim çıkıp benim şivemle dalga geçti. Gittiği bir yerde, ‘Sizden bıktuk’ diye bir söz etti. Ben şivemle, Karadenizlilikle her zaman gurur duydum. Hiç gocunmadım. Göğsümü gere gere söylüyorum ki, ben Karadenizliyim. Biz göreve yaptığımız dönemde de, görevi devraldığımızda da Karadenizli, Göçmen, Kafkas kökenli, doğulu, alevi, sünni, oralı buralı diye ayrım yapmadık yapmayacağız da. Biz aynı ilçede yaşıyoruz. Komşuluk yapıyoruz. Aynı ilçenin ekmeğini yiyor, suyunu içiyoruz. Bizim yapımızda ayrımcılık hiç olmadı olmayacak da” dedi.

“Sultaniye 5 yıldır hizmet alamadı”
Sultaniye Mahallesi’nin 5 sene içerisinde hizmet alamadığını sile getiren Dağ, “Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar geçen seçimde gelip sizlere bir sürü vaatte bulundu. Peki, hizmet alabildiniz mi. 5 yılda bu mahalleye ne yaptı. Yapamazdı, yapmadı, yapmayacak da. Belediyecilik vizyon işi. Belediyecilik kapasite işi. Belediyecilik Tecrübe işi. En önemlisi belediyecilik vicdan işi. Halkın parasını kendi paran gibi görüp yandaşlarına peşkeş çekersen hizmet üretemezsin. Ben size ne söz verdiysem yaptım. Yapmaya devam edeceğim. Biz burada parti, milletvekili, cumhurbaşkanı seçmiyoruz. Biz bu ilçeye, mahallelerimize hizmet getirecek olan belediye başkanını seçiyoruz. Geçen seçimde sizin karşınıza gelip iktidar nimetleri getireceğim diyen Silpagar’ın bu sözünün de boş olduğunu gördük. Eğer hizmet edecek kapasitede bir belediye başkanı olamazsanız hizmet üretemezsiniz. Bizim dönemimizde yapılan hizmetlere ve belediye yapısına bir bakın. Bir de şu andaki belediyenin durumuna ve ilçenin haline bakın öyle karar verin. Ben size yine hizmet üreteceğimin, kapımın, telefonumun ve gönlümün size daima açık olacağının sözünü veriyorum. Gelin ben ve ekibimle ilçeyi uçurma sürüklenmekten kurtaralım. Biz geldiğimizde hizmetleri bıraktığımız noktadan devam ettireceğiz. Eğer bu seçimde de belediyeyi mevcut belediye başkanına verirseniz belediye maalesef batar ve tüm hizmetler durur. Size verilen bir paket kumanyaya oyunuzu satmayın. İlçenin geleceğini karartmayın. Bunu yaparsak cezasını bende, sizde bu ilçede yaşayan her bir fert de çekecek” dedi.

Zeynep Başkan Coşturdu
Konuşmaların ardından sahneye gelen Karadenizli sanatçı Zeynep Başkan ise soğuk havaya rağmen meydanı dolduran vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşattı. Hareketli parçaları ile geceyi ısıtan Başkan’ın şarkıları eşliğinde kurulan dev horon ise konser sonuna kadar devam etti. Konser sonrasında İYİ Parti Çiftlikköy Belediye Başkan adayı Metin Dağ, Zeynep Başkan’a çiçek sundu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.