Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

SP Merkez İlçe Başkanlığında Bayrak Değişimi

Saadet Partisi Yalova İl Teşkilatı Merkez İlçe Kongresi yapıldı. Kongrede başkanlığa Mehmet Mete seçildi. eski başkan Necmettin Harputoğlu görevi yeni başkana devretti.

Haber Giriş Tarihi: 13.10.2017 12:53
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
SP Merkez İlçe Başkanlığında Bayrak Değişimi

Saadet Partisi Yalova Merkez İlçe 6. Olağan Kongresi Belediye Meclis Salonunda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Kongreye Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Mustafa Balta ,Yalova İl Başkanı Celal Korkmaz , İlçe başkanları yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Kongrenin başlangıcında Milli Görüş hareketinin kurucusu, Prof. Dr. Necmettin Erbakan anısına hazırlanan bir sinevizyon sunumu yapıldı. Sinevizyon gösterimi salonda duygulu anların yaşanmasına neden oldu. Kongre divanı başkanlığına Saadet Partisi GİK üyesi Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Mustafa Balta, üyeliklere ise Kemal Polat ve Fevzi Aygün seçildi. İstiklal marşının okunmasını takiben geçmiş dönem raporları okunarak onaylandı.

Kongrenin açılış konuşmasında Merkez İlçe Başkanı Necmettin Harputoğlu yaptı. Harputoğlu, "Biz hak bildiğimiz davaya koşarak gideriz, koşamazsak yürüyerek gideriz, yürüyemezsek, sürünerek gideriz diyen milli görüş lideri rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı rahmetle anıyoruz. Bundan tam 3 yıl önce bize tevdi ettiğiniz emaneti ben ve arkadaşlarım laiki ile yerine getirebilmek için büyük bir gayret gösterdik. Bundan sonrada aramıza katılan yeni yönetim kurulu üyelerimizle birlikte yaşanabilir bir Türkiye, Yeniden büyük Türkiye, Yeni ve adil bir dünya kurmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz “ dedi.

Harputoğlu'nun ardından kürsüye gelen Saadet Partisi İl Başkanı Celal Korkmaz ise konuşmasında, Ortadoğu ve İslam dünyasının kan ve göz yaşı ile boğulduğunu ve bunun tek çözümünün İslam birliği olduğunu İslam birliği kurulmadan dünyaya huzur ve barışın gelemeyeceğini söyledi. Korkmaz bunu dillendiren tek görüşün ise Milli Görüş ve Saadet Partisi olduğunu belirtti. Bundan önceki yönetime teşekkür eden Celal Korkmaz birlikte üç yıl boyunca uyumlu bir çalışma gerçekleştirdiklerini söyledi. Ardında kürsüye Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Mustafa Balta geldi. Balta konuşmasında, "Milli görüş teşkilatlarında kongreler yasal zorunluluktan ibarettir .Milli görüşün zulüm dünyasından saadet dünyasına geçiş kavşağıdır nasıl ki nemruttun zulümleri arttığı bir dönemde dünyaya Hz. İbrahim’in anlattığı hak davayla saadet geldiyse, günümüzde bu hak davayı savunan tek parti saadet partisidir dedi. Bu gün İslam devletinin idarecileri zulüm dünyasını yönetenlerin bilerek ya da bilmeyerek yanında yer almaktadırlar. İslam birliği kurulmaması için mücadele etmektedirler.1969 yılında bu yola çıkan rahmetli liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan ve onun yolundan gidenler o günden beri İslam birliğinin kurulması için mücadele veriyorlar" sözlerine yer verdi.

Ardından görevi devir alan ilçe seçim kurulu teklif edilen listeyi sundu. Tek liste halinde seçime gidildiğinden sandık kurmaya gerek görülmedi. Oylamanın açık oylama usulü ile yapılacağının ilan edilmesi ile yapılan oylamada Mehmet Mete başkanlığındaki liste oy birliği ile kabul edildi. SP eski Merkez İlçe Başkanı Necmettin Harputoğlu görevi Mehmet Mete'ye devrederek kutladı.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.