Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Şeker; “Taşköprü Belediyesi'ni Zor Günler Bekliyor”

Taşköprü Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Orhan Şeker, Yalova Belediyesi'nin almış olduğu belediye meclis kararı ile Denizçalı, Kabaklı köylerinin mücavir alan olarak Yalova Belediyesi'ne devredilmesinin Taşköprü’yü zor durumda bırakacağını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 09.11.2007 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Orhan Şeker açıklamasında “Yalova Belediyesi'nin almış olduğu belediye meclis kararı ile Denizçalı, Kabaklı köylerinin mücavir alan olarak Yalova Belediyesi'ne devredilmesi kararı Beldemiz halkında soğuk duş etkisi yaratmıştır. Zaten kötü bir yönetim sergileyen Taşköprü AKP'li Belediye Başkanı bu kararın gerçekleşmesinden sonra daha da kötü bir duruma düşecektir.

Taşköprü Belediye Başkanı’nın belediyenin gelirlerini hesapsız bir biçimde harcaması da bu duruma katkı sağlayacaktır. 6 Kasım 2007 günü Taşköprü Belediyesi 2008 bütçesi oy çokluğu ile onaylandı. Tamamen bir fiyasko olan 3.300 YTL’lik bütçede yatırımların payı 710.000 YTL olarak hesaplanmış olup bu oran bütçenin 0/21.5 ine isabet etmektedir. 2 yıl önce Taşköprü Belediyesi'ne Kabaklı, Denizçalı bölgesinin bağlanması ile bütçemiz ikiye hatta üçe katlanmıştır. Fakat görülüyor ki bütçemiz üçe katlanmasına rağmen yatırım oranları yarı yarıya düşmüştür. Buda Taşköprü Belediye Başkanının belediyeyi kötü bir şekilde yönetmesinden kaynaklanmaktadır. Çünkü belediyemiz bütçesine kısıtlaması mümkün olmayan giderler eklenmiştir. Buda Taşköprü Belediyesi'ni yakın bir gelecek içinde çok zora sokacaktır. Hele hele Kabaklı, Denizçalı mücavir alanlarımızı elimizden alırlarsa Taşköprü'yü çok zor günler beklemektedir. Bunun çözümü ise Taşköprü Belediyesinin anlamsız harcamalarına son vermesi ve kendi partisinden olan Yalova Belediye Başkanı’na ve milletvekiline bu kararlarından vazgeçirmesi olmalıdır” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.