Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Sarıoğlu, “Anayasa Değişikliği’ne Hayır”

Demokrat Parti Yalova İl Başkanı Muhammet Sarıoğlu referandumla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaparak, "Genel Merkezimizin almış olduğu karar doğrultusunda tüm teşkilatlarımızla birlikte Anayasa değişiklik paketine hayır oyu vereceğiz” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 20.08.2010 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Demokrat Parti Yalova İl Başkanı Muhammet Sarıoğlu’nun açıklaması şöyle; “Milletimiz, birçok sorunla karşı karşıyayken gerek Ramazan ayı gerekse hava sıcaklıklarının had safhada olduğu bugünlerde 12 Eylül’de yapılacak olan anayasa değişikliği referandumu ile ilgili yoğun gündemle karşı karşıya kalmaktadır.

Bilindiği üzere Anayasa değişikliği ile ilgili referandumla toplumumuz demokratik hakkını kullanarak evet veya hayır noktasında tercihini yapacaktır.
Gerçek Anayasanın bütün partilerin iradesi ve katılımıyla yapılması gerekirken bir siyasi partinin uzlaşma aramadan yapmış olduğu anayasa değişikliği paketine evet demeyi milletimiz adına uygun görmüyoruz. Yapılan Anayasa değişikliğinin halkımızı ne derece ilgilendirdiğini miting meydanlarında yapılan konuşmalardan görmekteyiz. Kayıkçı kavgasına çevirdikleri miting meydanlarından anayasa paketinin içeriğinin Anayasa Mahkemesi’ni ve HSYK’yı ilgilendiren iki maddenin dışında tüm toplumca kabul edildiğini görmekteyiz. Hükümet referandum maddelerini bir bütün olarak değil de madde madde referanduma götürseydi bugün yaşanan gerginlikler yaşanmayacaktı. Türk toplumunu germeyecekti.

Demokrasi üzerine oturtularak milletimize sunulan anayasa değişikliği paketindeki asıl tehlike yargının tamamen iktidar partilerinin veya herhangi güçlerin kontrolünde olmaması gerekmektedir. ”İktidar yarın hukuku da eline alırsa, hukukun da etkinliğini yok ederse, Türkiye demokrasiden uzaklaşır”

Biz Demokrat Parti teşkilatları olarak merkez, ilçe ve köylerimizi ziyaret ederek anayasa referandum paketini halkımızı anlatarak hayır yönünde destek isteyeceğiz. Ramazan şehrinde parti olarak kurduğumuz stantla her akşam kampanyaya devam edeceğiz."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.