Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Saadet Adaylarını Tanıttı

Saadet Partisi birinci sıra milletvekili adayı Mustafa Balta, “24 Haziran seçimleri bu Ramazan günü milletimize yüklendi. Olsun, bu bir tuzaktır. Tarihte görülmüştür ki, tuzak kuranlar kendi tuzaklarına düşerler” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 25.05.2018 09:39
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Saadet Adaylarını Tanıttı

Saadet Partisi İl Başkanlığı, Sporium Tesisleri’nde aday tanıtım toplantısı düzenledi. Burada bir konuşma yapan İl Başkanı Celal Korkmaz, “Yalova’mızı hak ettiği hizmetlere kavuşturacağız. Elini sıkmadığımız, gönlünü almadığımız bir tane teşkilat mensubu, Yalova’daki bütün insanımız kalmayacak. Bizi bilmeyen kardeşlerimizin de gönlünü alacağız. Çünkü bizim dilimizde ötekileştirmek, farklılıklaştırmak, aşağılamak yok. Birbirimize karşı üstünlüğümüz takvamızdadır. Bu düşünceyle yola çıkaran bütün kardeşlerimizi kucaklayacağız. Bizim yolumuz da Hak, düşüncemiz de Hak, niyetimiz de Hak. Hocamızın da dediği gibi, ‘Siz sağlam yerinizde durun, onlar gelip anahtarı size teslim edecekler.’ Bugün o gün. Vatanımız, milletimiz bizim için çok önemli. Herkes adil bir dünyada yaşasın istiyoruz, tek derdimiz bu. ‘Değiştir’ diye sloganımız var. Biz bunu AK Parti’yi değiştirmek için yazmadık. Biz bunu ülkemizdeki yolsuzlukları, haksızlıkları, adaletin yerine tecelli etmesi için yazdık. Yanlışları düzeltmek için yol çıkan bir gruba nasıl iftira edersin? Bizim arkamızda Hak var” ifadesini kullandı.

“Rantın peşinden koşmayacağız”

Üçüncü sıra adayı İsmail Kuzu ise şöyle konuştu, “Görev aldın mı yapılır. Bu görevi en güzel şekilde yapacağız. Neden Saadet? Neden Milli Görüş? Erbakan Hocamız yıllardır anlattı, uyguladı, yaptı. Bizlerde inşallah bu ulvi görevi devam ettireceğiz. Ülkemizde iki sorun var önce bunların halledilmesi lazım. Kardeşliğimizin yeniden tesis edilmesi lazım. Kardeş- akraba birbirine düşüyor. Bu bölünmüşlüğü inşallah ortadan kaldıracağız. İkinci husus ise, rantın peşinden koşmayacağız. Görevimizi hakkı ile yapacağız” diye konuştu.

Üçüncü şahlanışımız olacak

Partinin ikinci sura adayı Fevzi Aygün de 24 Haziran’ın Milli Görüş’ün üçüncü şahlanışı olacağını ifade ederek, “Birinci şahlanış 1971 yılında kurulan Milli Selamet Partisi ile, 1973 yılında 48 milletvekili meclise girmesi, 1974 yılında Kıbrıs’ın alınmasıyla Milli Görüş şahlanmıştır. 1983 yılında kurulan Refah Partisi, 1990 yılında meclise girmesiyle 1995- 1996 yıllarında hükümet olup yaptığı icraatlarına hepimiz şahit olduk. Buna ikinci Milli Görüş şahlanışı diyoruz. Üçüncü şahlanış inşallah 24 Haziran’da meclise girerek daha sonra da hükümete girerek olacak.”

Savaşa mı gidiyoruz, seçime mi gidiyoruz belli değil

Saadet Partisi birinci sıra milletvekili adayı Mustafa Balta ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “24 Haziran seçimleri bu Ramazan günü milletimize yüklendi. Olsun, bu bir tuzaktır. Tarihte görülmüştür ki, tuzak kuranlar kendi tuzaklarına düşerler. Türkiye zor durumda. Savaşa mı gidiyoruz, seçime mi gidiyoruz belli değil. Bir ailede 3 partiyi de tutan insanlar var. Şimdi bunların hangisi dost, hangisi düşman? Kavramlar karıştırılarak, çığırından çıkmıştır. Siyasi liderler eğer bunun farkındalar ise bu ihanettir. O zaman uyarıyoruz, gelin bu gafletten çıkın. Biz daima hakkı söyleyip, sabrı tavsiye edip görevimizi yapmaya devam edeceğiz.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.