Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Ramazan Kolilerini Bakkallardan Hazırlayın”

Gelecek Partisi Yalova il Başkanı Kürşat Emre Çandır, bu Ramazan ayında yardım kolisi hazırlayacak vatandaşlara, bunun için market zincirlerini değil mahalle bakkallarını tercih etmeleri çağrısında bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 31.03.2022 09:23
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Ramazan Kolilerini Bakkallardan Hazırlayın”

Her yerde bir şube açarak mahalle bakkallarını yok olma noktasına getiren dev market zincirlerine her zaman tepki gösteren Gelecek Partisi Yalova il Başkanı Kürşat Emre Çandır halkın alışverişlerinde de mahalle bakkallarını tercih etmelerini istiyordu. Ramazan ayı dolayısıyla bir açıklama yapan Çandır, bu ayda vatandaşların ihtiyaç sahiplerine dağıtmak için hazırlayacağı yardım kolileri için market zincirlerini değil bakkalları tercih etmelerini dile getiren Çandır bu sayede esnafın desteklenmiş olacağını da dile getirdi. Çandır yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi, “Şimdiden tüm Yalovalı hemşerilerimize hayırlı, bereketli, huzurlu bir Ramazan Ayı niyaz ediyorum.  Ramazan, sancılı geliyor. Ekonomik anlamda en sıkıntılı dönemlerden birinde, Ramazan Ayı'nı karşılıyoruz. İftarlar, sahurlar, ekonomik krizin, darboğazın içerisindeki vatandaşlarımıza bir bereket vesilesi olmuştur her zaman. Yardımlaşmanın, infak anlayışının zirveye çıktığı bu dönemde, ekonomik durumu müsait vatandaşlarımızın, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı düşünerek, erzak yardımları ile kapıların çalındığı bir aydır Ramazan Ayı. Ancak, yıllardır büyük marketlerden, 3 harfli zincir mağazalardan alınan Ramazan kolilerimizi, bu ay, sadece bakkallarımızdan almak gerekiyor. Madem yardımlaşma ayındayız, iki gönlü de mutlu edelim” dedi.

Bursa Belediyesi’ni örnek gösterdi
Gelecek Partisi Yalova il Başkanı Kürşat Emre Çandır, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen bir uygulamayı da örnek göstererek, “Bursa Büyükşehir Belediyesi 'nin, geçen sene başlattığı bir kampanya dikkatimizi çekti. Sadece bakkallarımızda geçerli olacak alışveriş kartları ile, hem ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın, hem de mahalle bakkallarımızın yüzü gülüyor. Yalova Belediyesi'nden de benzer bir çalışma bekliyoruz. Yalova Bakkallar ve Büfeciler Odası'na bağlı faaliyet gösteren yaklaşık 200 bakkalımız var. Ve bu esnaflarımız, adeta 3 harfli zincir marketlerin kıskacında ayakta durmaya çalışıyor. Bu Ramazan, Yalova'mızda faaliyet gösteren 200 bakkalımız için de bir umut ışığı olabilir. Daha önce başlattığımız Cumartesi Günleri bakkalımdan alışveriş yapıyorum kampanyasına ilave olarak, Ramazan Ayı'nda da erzak kolilerimizi, bakkallarımızdan alıyoruz. Ramazan, bakkallarımıza da gelsin” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.