Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Özel; “Binicioğlu Vicdanen Rahat mı?”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özcan Özel Yalova Belediyesi’nde, belediye çalışanları sindirme politikası güdülerek haklarının gasp edildiğini ve mağdur duruma düşürüldüğü söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 22.05.2008 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Özcan Özel açıklamasında şunları söyledi; “Toplu iş sözleşme sürecinde beceriksizlik sergileyen Yalova Belediyesi yönetimi, görüşmeleri Yüksek Hakem Kurulu Başkanlığı’na götürmüş, Yalova Belediyesi’nin itibarını kamuoyu ve çalışanlar nazarında zedelemiştir. Yaşananlar yetmezmiş gibi suçu sendika ve sendikacılarda aramak gafleti içerisine girmişlerdir. İki sendikacıdan biri uyarı cezası almış, diğeri adeta dikta rejimi yaklaşımıyla tazminatsız işten çıkartılmıştır.
Toplu sözleşme görüşmeleri sürerken tamamen kasıtlı ve art niyetli, bir tür işten kovma olayından dolayı Başkan Binicioğlu’nun vicdanı rahat mı merak konusudur. 23 yıllık Yalova Belediyesi çalışanı olan bu emekçi arkadaşımız, 15 yıllık sendikacı olduğu gibi 5 ayrı belediye başkanı ile çalışmış, böylesine insan hakları ve kanunlara aykırı bir hareketle ilk kez tanıştırılmıştır. Önce rızası alınmadan iş yeri değiştirilmiş, ertesi gün savunması alınmış, bir hafta sonra da tazminatsız kapı önüne konulmuştur.

Toplu sözleşme, Sendikalar ve İş Kanunu’na göre hukuken hakkını alacağına inandığımız bu arkadaşımızın işine geri döndüğünde, Yalova Belediyesi’ne getireceği ek külfeti, işten uzaklaştıran zihniyet cebinden karşılayacak mıdır? Diğer bir deyişle Yalova Belediyesi kaç YTL daha zarara uğratılacaktır?”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.