Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Önce Sattılar Şimdi 7-8 Kat Fazlasına Geri Mi Alacaklar?”

CHP Yalova İl Başkanı Nur Koçak, AK Parti’nin döneminde satılan ve bugün ki değeri yaklaşık 350 milyon TL olan arazi üzerine proje üreterek halkın kandırılmaya çalışıldığını dile getirdi.

Haber Giriş Tarihi: 19.03.2019 09:54
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Önce Sattılar Şimdi 7-8 Kat Fazlasına Geri Mi Alacaklar?”

AKP’nin her zamanki gibi hayal tüccarlığı peşinde olduğunu belirten Koçak; “Yalova’nın en değerli yeri olan ve AKP döneminde satılan ARBEROTUM arazisi üzerine proje üretmek hangi akıllının aklına geldi çok merak ediyoruz” diyerek açıklamalarda bulundu.

“Hayal Tüccarları Yine İş Başında”
Her zaman temiz siyaset ilkesiyle hareket etmeye özen gösterdiklerini belirten CHP Yalova İl Başkanı Nur Koçak; “Yaptıklarımızı, yapacaklarımızı halkımıza anlatarak karşılarına çıktık. Ancak birileri bu ilkenin hep dışında oldu. Eleştirirken bile hep yapıcı ve destekleyici eleştirilerde bulunduk. Tıpkı 5 yıldır yapılamayan DEVLET HASTANESİ gibi. Halkımız 5 yıldır kandırıldı, oyalandı. Yine bir seçim dönemi geldi ve yine hayal tüccarları işin başına geçerek halkımıza yalan vaatler vermeye başladı. Proje kitapçıklarını elimize alıp baktığımızda üretilen projelerin afaki, ayakları yere basmayan ve şahıs arazileri üzerine üretilmiş hayali projeler olduğunu çok net olarak görebiliyoruz” dedi.

“Şahıs Arazisine Proje”
“Fuar ve Dernekler Merkezi diye bir projeyi halkımıza sunuyorlar ama acaba projeyi koydukları yerden haberdarlar mı” diyen Koçak; “Kitapçıkta harita üzerinde gösterdikleri alan AKP döneminde satılan Yalova’nın en değerli arazisi olan ARBERETUM alanı. O dönem o arsanın satışına onay verenler bugün o arsa üzerine proje üreterek halka sunmaktalar. Ne var bunda diyenler olabilir. Şöyle ki Bu arsa şahıs arazisi, arazi sahiplerinin bu proje hakkında bilgisi ve onayı var mı? Bu bir. İki bu arsanın şuan ki değeri yaklaşık 350 milyon. Belediyenin yıllık bütçesi 200 milyon. Yani belediye bütçesinin 1,5 katı bir değere sahip. Bu bedeli nasıl ödemeyi düşünüyorsunuz” dedi.

“Hani Belediye Batıktı”
“Kendi kendilerini yalanlamada usta olan bu şahıslar sadece bu projeyle belediyenin borç batağında olduğu yalanlarını kendileri çürütmüş oluyorlar” diyen İl Başkanı Koçak açıklamasını şöyle sürdürdü; “Son günlerde medyaya da yansıyan genel siyasette olduğu gibi yerel siyasette de yalandan beslenen bu arkadaşlar belediyenin ekonomik olarak dar boğazda olduğunu söylüyorlar. Ancak batık dedikleri belediyenin bütçesinden 1,5 kat daha büyük değere sahip olan bir şahıs arazisine proje üreterek halka sunuyorlar. Çünkü onlarda biliyor ki Yalova Belediyesi çevre il ve ilçeleri baz aldığımızda ekonomisi en iyi durumda olan belediyelerden bir tanesi. Her zaman olduğu gibi kendi yalanlarını kendileri tekzip etmeye devam ediyorlar.”

“Yalova’nın 50 Yılını Planladık”
Belediye Başkanımız Vefa Salman tarafından halka sunulan tüm projelerin ayağının yere bastığı ve kaynağının belli olduğunu belirten Koçak; “Günü kurtarmak adına değil Yalova’nın 50 yılına hizmet etmek için projeler hazırlandı. Halkımızda Vefa Salman’a güveniyor ve inanıyor. Bunu gittiğimiz, dokunduğumuz her vatandaşımızda görüyoruz. Bunun için insanlarda ‘Bizim Başkan Vefa Salman’ sloganımızı benimsemiş durumunda. 5 yıldır olduğu gibi 5 yıl daha ‘Birlikte yönetip, sevgiyle büyütmeye’ devam edeceğiz” diye konuştu. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.