Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Okuyan, “Vicdanınızın Sesini Dinleyin”

Yalova Bağımsız Milletvekili adayı Yaşar Okuyan Cumhuriyet Meydanında düzenlenen mitingle Yalova’lılara seslendi. Okuyan, “Bu seçimde vicdanınızın sesine kulak verin ve sandığa Yalova’nın geleceği için gidin” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 11.06.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Okuyan, “Vicdanınızın Sesini Dinleyin”

Yalova Bağımsız Milletvekili Adayı Yaşar Okuyan sağanak yağmura rağmen iptal etmediği mitingini yaparak seçmenlerine seslendi. Cumhuriyet Alanı’na eşi Aynur ve kızı Cansu Okuyan ile birlikte geldi. Vatandaşların alkışları ve tezahüratları ile miting meydanına gelen Okuyan vatandaşları selamladı. Burada halkla birlikte, Grup Kreş, Bora Duran, Tolga Sağ konserlerini dinleyen okuyan ardından vatandaşlara seslendi. Vatandaşlara vicdanınızın sesine kulak verin çağrısı yapan Okuyan, “Bugün maalesef sabahtan beri yağmur yağdı yıldırımlar düştü. Bir ara iptal edelim dedim ama neyse nasipte o olur dedik ve bu mitingi her şeye rağmen yapmaya karar verdik. Bu yağmuru ben Pazar günü sandıktan fışkıracak bereketin habercisi görüyorum. Pazar günü sandığa gideceğiz oylarımızı kullanacağız. Vereceğiniz oylar hem Türkiye’nin hem de Yalova’nın kaderini belirleyecek.

Bugün ülkemizde Türküm demek ve Atatürk, Atatürkçü düşünce sistemini savunmak suç haline getirildi. Ama paçavraları bayrak direklerine dikenlere bu iktidar sessiz kaldı. Ama şunu görüyor ve biliyoruz ki bu ülke sahipsiz değildir. Önümüzdeki günlerde bu iktidar Abbas yolcudur. Yalova’dan da 2 milletvekili seçilecek. Yalova’nın birçok sorunları var. 2 dönem ben bu ilin milletvekiliydim önemli icraatlar yaptım. Daha büyük icraatları ortaya koyacaktık ki 17 Ağustos Depremi oldu. O depremden hep birlikte çıktı. Bir Büyük Yalova Ailesi olarak o depremden çıktık. 9 yıllık AKP hükümeti dönemindeyiz. Bu iktidar döneminde projesi hazırlanmış, temeli atılmış, kurdelesi kesilmiş devlet yatırımları var. Bu sorunun cevabını kimse bilmiyor. Bu 9 senelik iktidar döneminde eğer her hangi bir icraat yapılmamışsa vay Yalova’nın haline. Bir Devlet Hastanesi yaptık içerisini boşalttılar. Rehabilitasyon Merkezi’nin temeli attık, içini döşedik. Tam açacağız o tarihte iş güvencesi yasası dolayısı ile Anavatan Partisi’nin Genel Başkanı ile ihtilafa düştük.. Önce Bakanlık sonra partiden istifa ettik. Ardından AKP geldi. Aradan geçen 9 yılda hizmete sokamadılar. Açamadılar mı açmadılar mı? Bu kadar mı beceriksizler. AKP’nin icraatları kitapçığında 4 hastane var dediler. Ama ben Yalova’nın her yerini dolaştım bulamadım. Bu hastane nerede? Yine o kitapçıkta 3 OSB yaptık deniyor. Başbakanın onayından geçmiş bir kitapçıkta söyleniyor bu. O partinin Yalova İl Başkanı ve Milletvekili adaylarının imzası ile bir kitapçık daha yayınlandı. Ama o kitapçık da da Türkiye’de OSB’si olmayan tek il Yalova deniyor. Yalova sahipsiz. Yalova’nın 2 ayrı dönemde 2 milletvekili adayı meclise gitti. Onlara benim arkadaşlarım. Hepsi güzel insanlar ama güzel insan olmak ayrı bir şey güzel icraatlar yapmak ayrı bir şey. Adaylara bakıyoruz. İktidar partisinin yaptıklarına bakıyoruz. Ortada Yalova’nın sahipsizliği gibi bir gerçekten başka bir şey yok.

Ortamı boş buldular at koşturuyorlar. Milletvekili o ilin her sorunu ile ilgilidir. Depremde o siyasilerin hiç biri yoktu. Hepsi bu ili terk edip kaçıp gittiler. Bunun içinde Belediye Başkanları vardı. Hepsi çekti gitti şimdi hava atıyorlar. Merdiven altında siyaset üretiyorlar. Milleti aldatıyorlar. AKP karşıtlığından yerel seçimlerde oy alıp, AKP’nin yanında istepnesi oluyorlar. Bunlara evet mi diyeceksiniz. İşte bu Pazar günü oylarınızı verirken bütün bu gerçekleri hatırlamanızı istiyorum. Bugün tüm halkımızdan şunu istiyorum. 5 dakika Yalova için kendinize zaman ayırın. Her şeyi bir kenara itip vicdanınız ile baş başa kalın. Adayları gözünüzün önüne getirin. Allah huzurunda bir vicdan muhasebesi yapın. Bu vicdan muhasebesinden sonra, vicdanınız hangisine karar kılıyorsa oyunuzu ona verin. Ben sizin o temiz vicdanınızın en doğru kararı vereceğine inanıyorum ve kendimi sizlere emanet ediyorum” dedi.

Okuyan daha sonra vatandaşlarla birlikte, “Sarı saçlım, mavi gözlüm” isimli parçayı seslendirdi. Daha sonra da ünlü pop müzik sanatçısı Pamela sahne aldı. Pamela Cumhuriyet alanındaki vatandaşları bir birinden hareketli parçaları ile coşturdu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.