Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Oktay Atik’ten Açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi Çiftlikköy İlçe Başkanı ve Çiftlikköy Belediye Meclis Üyesi Oktay Atik Çiftlikköy Belediye Başkanı Metin Dağ’ın GİOSB ile ilgili açıklamalarına tepki gösterdi.

Haber Giriş Tarihi: 26.11.2010 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Oktay Atik’in açıklaması şöyle; “Sayın Başkanın basına yansıyan açıklamasındaki “Çiftlikköy Belediyesi GİOSB’ye kesinlikle katılmalı hissedar olmalı. Ben bu anlamda yetkimi kullanacağım bir kez daha Belediyemizin meclisine getireceğim” yönündeki ifadesini talihsizlik ve art niyetli olarak değerlendiriyorum. Çünkü belediye meclis üyelerinin özgür iradeleriyle aldıkları bu karara Sayın Başkanın saygı duyması gerekmektedir bunun adı demokrasidir. Sayın Başkan demokrasiyi içine sindirememiş olacak ki böyle talihsiz bir yaklaşımda bulunmuştur. Ayrıca belediye meclisi GİOSB kurulmaması yönünde bir karar almamış olup sadece %6 oranında müteşebbis heyette ortaklığı kabul etmemiştir. Bunun içinde her meclis üyesi arkadaşım kendine ait görüşleri belediye meclisinde Sayın Başkan ve diğer üyelere anlatmışlardır. Sayın Başkanın açıklamasında “Ben kişisel olarak destek veriyorum” demiş olması Sayın Başkanın Belediye başkanı olduğunu unutarak hareket ettiğini göstermekte olup bulunduğu konum itibarı ile bu tarz açıklama yapması doğru değildir. Kişisel olarak destek verdiğini söylemesini tüm kamuoyu vicdanına bırakıyorum. Sayın Başkan GİOSB için harcadığı enerjisini son yağmurlarda sular altında kalan Çiftlikköy’ün bir sonraki yağmurlarda su altında kalmaması için harcamalıdır. Hem Belediye Başkanı olarak hem de “KİŞİSEL” olarak kendisinden beklenen belediye ana hizmetleridir. Ben Sayın Başkanın bu konuyu tekrar gözden geçirerek belediye meclisimize bu konuyu tekrar getirmeyeceğini, meclisin kararına saygı duyacağını umut ediyorum.
Ayrıca hiç kimse OSB lere karşı değildir. İlimiz içinde yapılacak olan Osb lerin doğru planlama ile yapılması gerekmektedir. Tersaneler bölgesi olarak planlanan Altınova bölgesinde, tersanelere hizmet edecek olan GİOSB un kurulması her açıdan daha sağlıklı olacaktır. İlçemizde kurulma süreci halen devam eden ve ortağı olduğumuz Çiçekçilik Organize Sanayi Bölgesinin yanı sıra bakanlık tarafından onaylanmış bir OSB alanımız daha vardır. Bu alan için çevreye duyarlı, bacasız ve yanı başındaki OSB ye zarar vermeyecek bir OSB kurulması için tüm Çiftlikköy halkı tek yürek olacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Sayın Başkan iş, aş gibi ülkemizin en önemli sorununu kullanarak siyasi manevralar yapmakta ve halkımızın saf duygularıyla oynamaktadır. Kendisi 2. döneminde İhlas Holding’e ait cip fabrikasının kurulması için yapılan meclis görüşmelerinde ve sonraki dönemlerde de hep bu tarz açıklamalarla gündemde kalmaya çalışmıştır. cip fabrikası halen o günden bu güne tesisini tamamlayamamış, aynı dönemde alınan meclis kararı ile İhlas evleri çoktan bitmiştir. Burada cip fabrikasının diyeti İhlas evleri ise, Çiftlikköy halkı bu diyeti Sayın Başkanın “BÜYÜK” çabalarıyla ödemiştir. Ama halen bir işçi bile bu tesiste çalışamamaktadır. İhlas holding bu Sanayi imarlı bölgeyi daha düne kadar kendi televizyon ve emlak ofislerinde satışa çıkarmıştır Şimdi soruyorum Sayın başkan GİOSB nin diyeti nedir? Siz “KİŞİSEL” olarak bu işin neresindesiniz."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.