Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Muharrem İnce Memleket Hareketine Başladı

CHP'li Muharrem İnce'nin 13 Ağustos tarihinde haberini verdiği "Memleket Hareketi" Sivas'ta başladı.

Haber Giriş Tarihi: 05.09.2020 12:02
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Muharrem İnce Memleket Hareketine Başladı

Kentte vatandaşlara seslenen İnce, hareketi "Prangaları kırıp maviliklere yelken açacağız" sözleriyle anlattı. Ayrıca İnce, harekette istemediği, asla davet etmeyeceği grupları da tek tek sıralayarak paylaştı.

CHP’li Muharrem İnce Memleket Hareketi’nin startını Sivas’tan verdi. Yalova’dan da çok sayıda seveninin destek için Sivas’a gittiği İnce burada sevgi gösterileri ile karşılandı. Tüm yurdu dolaşacağı otobüsün üzerinden Sivaslılara seslenen İnce, "Türkiye'nin kucaklaşmaya ihtiyacı var. İktidar gitmekten korkuyor, muhalefet de "vatandaş ne der" deyip ondan korkuyor. Böyle bir ortamda Sivas'tan yola çıkıyoruz. Dokunsan yıkılacak bir iktidar var ama muhalefet korkuyor” diyerek sözlerine başladı.

Kendisi ve beraberindeki bir grup gönüllünün demokrasi ve özgürlük neferi olduğunu vurgulayan İnce, “Biz kutuplaşma yerine kucaklaşmayı önereniz. Muhalefet hareketi değiliz, derdimiz gelecektir. Bizim derdimiz gençlerin beyin göçünü engellemektir. Bir her türlü ayrımcılığa karşı dik duranlarız. Biz demokrasi ve özgürlük neferleriyiz. Cumhuriyet'in değerleriyle oynanamaz. Prangaları kırıp maviliklere yelken açacağız. Türkiye'yi dijital üretim merkezi yapacağız. Tersine beyin göçünü başlatacağız. Milletimizle gönül köprüsünü kuracağız. Gelecekten kaygı duyanları Memleket Hareketi'ne davet ediyorum. Atatürk'ü kabul etmeyenleri hareketimizde istemiyoruz. Terör örgütleriyle menfaat odaklarıyla haşır olanları, kadına şiddeti ve çocuk istismarını kınamayanları, sokaktaki dostlarımıza kötü muamale yapanları, doğa ve çevreye saygı duymayanları, siyasetten zenginleşmek isteyenleri, ayrımcılık yapanları hareketimizde istemiyoruz. 92 parti var kimse finansörlerini sormuyor ama bize soruyorlar. Bir tane kiraladığımız bu otobüs var, 10 yaşında. Sadece otobüs kiraladık, finansörümüz yok. Bize milyon dolarlar lazım değil, bize yürek lazım, cesaret lazım. Memleket Hareketi, Türkiye'nin bereketi olacak. Ayrışarak değil, kucaklaşarak yola çıkıyoruz. Yükümüz ağır, sorumluluğumuz büyük"

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.