Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Muharrem İnce’den 5 Soru Önergesi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yalova Milletvekili ve Grup Başkanvekili Muharrem İnce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile Milli Savunma ile Kültür ve Turizm Bakanı’nın cevaplaması için 5 soru önergesi verdi.

Haber Giriş Tarihi: 18.11.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Muharrem İnce’den 5 Soru Önergesi

CHP Yalova Milletvekili ve Grup Başkanvekili Muharrem İnce’nin cevaplanması talebi ile TBMM’ye sunduğu 5 soru önergesi ise şöyle;


TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

Aşağıdaki sorularımın TBMM Başkanı Sayın Cemil Çiçek tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını saygılarımla arz ederim. 17.11.2011


Muharrem İNCE
Yalova Milletvekili

1- Vefatının 150. Yılında Sultan Abdülmecid ve Dönemi Sempozyum davetiyesi, Son Dönem Osmanlı Paraları Sergisi davetiyesi, Vefatının 150. Yılında Sultan Abdülmecid ve Dönemi Resim Sergisi davetiyesi, Ahmet Özhan Konseri davetiyesi nerde basılmıştır? Bu davetiyelerden toplam kaç adet basılmıştır? Bu davetiyelerin baskı ve dağıtım giderleri toplamı nedir? Bu davetiyeler Meclis Matbaasında basılmamışsa, hangi matbaada bastırılmıştır? Bu davetiyeler hangi usulle tedarik edilmiştir? İhale yapılmış mıdır? İhale yapıldıysa hangi tarihte yapılmıştır ve hangi ihale usulüyle hangi firmaların katılımı ile gerçekleştirilmiştir? İhale yapılmışsa ihaleye katılan firmaların teklifleri nelerdir? Davetiyelerin baskı ihalesini alan firma ile davetiyelerin basıldığı matbaanın sahipleri kimlerdir?TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

Aşağıdaki sorularımın Milli Savunma Bakanı Sayın İsmet Yılmaz tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını saygılarımla arz ederim. 17.11.2011


Muharrem İNCE
Yalova Milletvekili

16.11.2001 tarihinde TBMM Genel Kurulu’nda “Bugün Sayın Başbakanımız açıkladı, daha önceden şehitlerimizin yakınlarından bir insan kamu kuruluşlarında görevlendiriliyordu, inşallah bu sayıyı yakında ikiye çıkaracağız.” açıklamasında bulundunuz.
23. Dönemde, 20.07.2010 tarihinde 7/15730 Esas Nolu soru önergesi ile bu konuyu dönemin İçişleri Bakanı Sayın Beşir Atalay’a sormuştum. Soru önergemde; Şehit veya çalışmayacak derecede malul olan kamu görevlileri, er ve erbaşlar ile geçici ve gönüllü köy korucularının varsa eşlerinin, yoksa çocuklarından birisinin, çocukları da yoksa kardeşlerinden birisinin, malul olup da çalışabilir durumda olanlar, Terör Eylemleri nedeniyle Şehit ve Malul Olanların Yakınlarının ve Çalışabilecek Durumdaki Malullerin Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İstihdamı Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre kamu kurum ve kuruluşları ile mahalli idareler ve sermayesinin yarısından fazlası kamuya ait olan her nevi teşebbüs veya bağlı ortaklıklarda istihdam edildiği, ancak “şehit veya malul ailesinden sadece bir kişinin bu haktan yararlanabildiğini belirtmiş ve yönetmelikte geçen bir kişi ibaresinin iki kişiye çıkarılması yönünde çalışma olup olmadığını sormuştum.
Şimdiki Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay Meclise olan saygısından, şehit ve gazilerimize verdiği değerden ve işlerinin yoğunluğundan olacak ki, bu soru önergeme 15 aydır yanıt vermemiştir.

1- Dün sizin Genel Kurul’da yönetmelikte 1 olan sayının 2‘ye çıkarılması yönündeki açıklamanız Bakanlar Kurulu’nda görüşülmüş müdür? Görüşülmüşse hangi tarihte görüşülmüştür?
2- Yönetmelik değişikliği hangi tarihte gerçekleştirilecektir?TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

Aşağıdaki sorularımın Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ertuğrul Günay tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını saygılarımla arz ederim. 15.11.2011


Muharrem İNCE
Yalova Milletvekili

1- Ankara Çayyolu mahallesindeki Ankara Müze Müdürlüğü’nce kazı çalışması yapılan arsanın sahibi kimdir?
2- Bu kazı çalışması hangi tarihte programa alınmış ve hangi tarihte kazı çalışması başlatılmıştır?
3- Türkiye’nin birçok tarihi eseri son derece büyük öneme sahip iken tek bir kazı dahi yapılmamasına rağmen bu arsada yapılan bu kazının nedeni nedir?
4- Kazı yapılması ile arsa sahibinin hazine arazisi talep etme hakkı doğmuş mudur?
5- Arsa sahibine nereden, ne miktarda ve kıymette bir hazine arazisi verilmiş veya verilecektir?
6- Kazı çalışmasında herhangi bir tarihi eser bulgusuna rastlanmış mıdır? Rastlanmış ise bunlar kim veya kimler tarafından ne zaman oraya konulmuştur?
7- Kazı çalışmasının derhal yapılması konusunda sözlü bir talimatınız olmuş mudur?

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

Aşağıdaki sorularımın Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yazılı olarak yanıtlanması için gereğini saygılarımla arz ederim. 15.11.2011


Muharrem İNCE
Yalova Milletvekili

1- 1974 Yılından beri Ege Hava Sahası’nda Türk Hava Kuvvetleri uçaklarının Türkiye’nin egemenlik NOTAM’ına uygun olarak mutat olarak yaptıkları uçuşlarda ve uçuş planlarında fiili bir değişiklik olmuş mudur? Özellikle son 4 ay içinde uçaklarımızın Ege’deki uyuşmazlık konusu hava sahasından fiili olarak çekildikleri yönündeki iddialar doğru mudur?
2- Yine Türk Deniz Kuvvetleri aynı şekilde ege sularında Türkiye’nin kabul ettiği egemenlik sularındaki seyrüseferinde herhangi bir fiili çekilme yapmış mıdır?
3- Fiili çekilme konusundaki iddialar doğru ise, bu fiili çekilmenin gerekçesi nedir?

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

Aşağıdaki sorularımın Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını saygılarımla arz ederim. 15.11.2011


Muharrem İNCE
Yalova Milletvekili

Kamuoyunda “Balyoz” davası olarak bilinen ve başta çok sayıda TSK mensubunun yargılanmasını konu alan davanın temel gerekçesi; 5-7 Mart 2003 tarihinde İstanbul Levent de bulunan Harp Akademileri komutanlığında “seminer görüntüsü altında gizlice darbe planları yapıldığı” iddiasıdır.
Bu iddialarla ilgili olarak;

1- Bahse konu seminer hangi akademinin salonunda yapılmıştır?
2- Seminerin yapıldığı tarihte bu akademimin Komutanı kimdir?
3- Bugünkü Genel Kurmay Başkanı’nın seminerin yapıldığı tarihteki görevi nedir ve seminerin yapıldığı salon ile ilgili sorumluluğu nedir?
4- Dava konusu yapılan ve büyük önem atfedilen bu seminerden ve seminerin yapılacağı salondan bugünkü Genel Kurmay Başkanı’nın bilgisi var mıdır?

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.