Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Minibüsçüler Odasından CHP’ye Ziyaret

Yalova Minibüsçüler Odası Başkan Sefer Keskin ve Yönetim Kurul Üyeleri Erhan Baş, Fatih Güneş ve Cevdet Altıparmak CHP İl Başkanlığını ziyaret etti.

Haber Giriş Tarihi: 03.08.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Minibüsçüler Odasından CHP’ye Ziyaret

CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel, CHP İl Başkan Yardımcılarından Faruk Kırtay ve Muttalip Tunç ile görüşen Yalova Minibüsçüler Odası Başkan Sefer Keskin, sorunlarına çözüm bulma konusunda CHP’den destek istediler.

CHP İl Başkanlığını ziyaret eden Yalova Minibüsçüler Odası Başkan Sefer Keskin, bu tür ziyaretlerin Oda Üyelerinin sorunlarının kamuoyu gündemine gelmesinde bir vesile olduğunu belirterek sorunların çözümünde CHP’den katkı beklediklerini söyledi.

Dönüşümü Destekliyoruz Ama Akıllı Elektronik Kart Mağdur Bir Kesim Yaratacak

Minibüsçüler Odasının, toplu taşıma dönüşüm projesinin hız kesmeden devam edeceğini söyleyen Oda Başkanı Sefer Keskin, Değişim-dönüşüm ile ilgili kurduğumuz bir şirket kuruldu.. 5 yıl ve üstü araçlar kent içi ulaşımda kullanılmayacak. Ancak, Yalova belediyesinin tüm Minibüslerde yeni yıl ile birlikte kullanılmasına başlayacak olan Elektronik Bilet olarak bilinen Akıllı Kartların, alt yapısının oluşturulmadan Minibüslerde kullanılmasını istemiyoruz” dedi.

CHP İl Başkanı Özcan Özel ve il yöneticilerine sorunlarını anlatan Yalova Minibüsçüler Odası Başkan Sefer Keskin “Değişim-Dönüşüm kapsamında 9 ayrı küçük otobüs alınacak. Bizler, Elektronik Bilet uygulamasının bu araçlarda uygulanmasını istiyoruz. Bu uygulamayla elektronik bilet alan bir yolcu, herhangi bir araçtan inmesiyle birlikte 15 dakika içersinde başka bir Minibüse binmesi halinde ücret ödemeyecek. Buda Minibüsçü esnafını ekonomik açıdan mağdur duruma düşürecek. İstanbul Üniversitesinin Yalova’da yaptığı araştırmada Yalova genelinde günde 25 bin kişinin yolculuk yaptığı ortaya çıktı. Alt yapısının hazırlanmadan elektronik kart uygulamasına geçilmesini istemiyoruz. Ancak Yalova Belediyesi yeni yılda bu uygulamanın tüm Minibüsler de hayata geçmesi konusunda ısrar ediyor” dedi.

Yalova’da en ucuz ulaşımın Minibüsçüler tarafından yapıldığını söyleyen Oda Başkanı Sefer Keskin “ Yalova’da bir öğrenci servisi taşımacılıkta aylık 120 TL alıyor. Ancak bir öğrenci Minibüsü kullanması halinde bir ayda 50 TL ücret ödüyor. Minibüsçü esnafı ulaşımda Yalova halkına büyük kolaylık sağlıyor” dedi.

Yalova Minibüsçüler Odası Başkan Sefer Keskin’in sorunlarını dinleyen CHP İl Başkanı Özcan Özel ise yaptığı açıklamada, sorunlarının çözüm noktasında CHP olarak katkı sağlayacaklarını belerterek “ Bizler CHP olarak öncelikle kamu menfaatinin çıkarlarını savunan bir partiyiz. Siyasi kaygı taşımadan, sorunlarınızın takipçisi olacağız. .Uygulamanın hayata geçmesinde, herhangi bir kesimin mağdur olmaması gerekiyor.” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.