Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

MHP Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya Yalova’da Hükümeti Topa Tuttu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yalova Teşkilatı Genişletilmiş Divan Toplantısı MHP Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya’nın katılımı ile yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 05.05.2008 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Halk Eğitim Merkezi Salonu’ndaki genel kurulda yaptığı konuşmada hükümete yüklenen Kaya, “Bu garabet hükümetinin sonu yakındır” dedi.

MHP Yalova İl Teşkilatı Genişletilmiş Divan Toplantısı Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlendi. Divan toplantısına MHP Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya, İstanbul milletvekili Ali Torlak, Kocaeli Milletvekili Cumali Durmuş ve Bursa Milletvekili Necati Özensoy’da katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından divan kurulunun oluşturulması ile başlayan toplantıda söz alan MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçular AKP’nin yerelde ve genelde dişe dokunur tek icraatının dahil bulunmadığını söyledi. Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu’nun göreve geldiğinden beri yaptığı en iyi işin artistlik olduğunu vurgulayan Topçular, “Yalova Belediye Başkanının göreve geldiğinden beri en önemli 2 adet icraatı var. Birincisi çok iyi bir film artisti. Sayın başkan sadece film çeviriyor, tiyatro oynatıyor. İkincisi ise kendisinin bile restorasyonunu yapmadığı Çalık Holding’in yaptığı Yürüyen Köşk. Bunun dışında da iktidar desteği arkasında olmasına rağmen AK Parti Belediyesinin ve AK Parti yönetiminin Yalova’da yapmış olduğu hiçbir şey yoktur” dedi.

MHP İl Başkanı Hasan Topçuların ardından konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya ise hükümeti ağır bir dille eleştirdi. AKP hükümetine “Garabet Hükümeti” benzetmesi yapan Kaya, “Hiç kimse yanlış bir hesapla bu “Garabet Hükümet” döneminin bitmeyeceği aymazlığına kendini kaptırmasın. AKP iktidarının bitişi yakındır. Bu dönemin tüm sorumluları devleti zarara uygulamalarından dolayı mutlaka yargı önünde hesap vereceklerdir” dedi.

1 Mayısta yaşanan olaylara da değinen Kaya yaşananların altında AKP’nin dayatmacı tavrının yattığını belirterek, “Her cephede yaşanan çöküntü Türkiye’yi siyasal kaos ve sosyal bir kargaşaya doğru hızla sürüklemektedir. Yarattığı tahribat milli bir afet boyutuna ulaşan AKP zihniyeti, artık Türkiye’nin bekası için başlı başına en büyük tehdit haline gelmiştir. AKP zihniyetinin dayatmacı tavrı hayatın her alanında kendisini hissettirmekte, hükümetin uzlaşmaz tutumu beraberinde toplumsal huzursuzluğunda nedeni olmaktadır. Son olarak işçi temsilcileriyle yaşanan geriliminde sebebi, çatışmadan beslenmeyi bir alışkanlık haline getirmiş olan AKP zihniyetinin doğal sonucu olarak görülmektedir. Bir toplumun her bireyinin saygıdeğer ve her mesleğin saygın olduğu gerçeğinden habersiz bir başbakanın işçilerimize yönelik “Ayak” tanımlaması asla kabul edilebilir bir durum değildir” şeklinde konuştu.

Konuşmasında Türkiye ekonomisinin alarm verdiğine vurgu yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya, “Türkiye’yi tehdit eden ciddi gelişmelerin yaşandığı ve gerilimin tırmandığı günümüzde, Türk ekonomisinde de alarm zilleri çalmaktadır. Enflasyonu düşürdüğü iddiasını sürdüren Başbakan Erdoğan bakliyattaki fiyat artışlarının faturasını başkalarına kesmeye çalışmaktadır. Fiyatı artınca pirinç yemeyin diyen başbakan, bulgur fiyatları da arttığına göre bundan sonra neyi yemeyi vatandaşımıza önerecektir” diye konuştu.

301. maddenin vebalinin hükümetin olduğunu söyleyen Kaya, “Bugün 301. madde değişikliği olarak karşımıza çıkan sorunun öncelikli kaynağı yabancı dayatmaların yanı sıra Başbakan Erdoğan’ın sakat ve çürük millet algısı ve zihniyetin düştüğü kimlik kargaşasıdır. 301.maddenin değişmesiyle birlikte ortaya çıkan bu olumsuz neticenin vebali ve sorumluluğu elbette ki bu tarihi yanlışa imza atan ve destek veren AKP iktidarınındır” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya’nın konuşması salonu dolduran partililerce uzun uzun alkışlandı. Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.